WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (4 PAŹDZIERNIKA 2020)

Dziś w Liturgii przypada XXVII Niedziela Zwykła w Roku Liturgicznym. Obchodzimy Niedzielę św. Franciszka, w liturgiczne wspomnienie Biedaczyny z Asyżu i modlimy się, by ludzkość czyniła sobie ziemię poddaną odpowiedzialnie i roztropnie.

Dziś gościmy w parafii ks. Rafała Skitka, redaktora naczelnego Radia eM. Głosi On słowo Boże, przygotowujące nas do Wizytacji Kanonicznej.

Zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe na godz. 15.15.

Katecheza dla Mamuś dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, odbędzie się w poniedziałek 5 października, o godz. 19.00 w kościele. Obecność obowiązkowa.

W najbliższą środę przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Tego dnia nasze Bractwo Różańcowe obchodzi rokrocznie patronalne Święto! W związku z tym w najbliższą środę 7 października Bractwo Różańcowe zapraszamy na tradycyjny Wieczór Różańcowy już od godz. 17.00.

W czwartek kolejne spotkanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem od 20.00.

W sobotę 10 października z racji Wizytacji i Mszy św. z Sakramentem Bierzmowania, Nabożeństwo Różańcowe odprawimy wyjątkowo po Mszy św. porannej, ok. godz. 7.40.

Za tydzień w Niedzielę 11 października obchodzić będziemy kolejny Dzień Papieski.

Trwa miesiąc różańcowy – październik. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na Nabożeństwa Różańcowe odprawiane codziennie o godz. 17.15, zaś w Niedziele o godz. 15.15.

W kancelarii parafialnej ciągle można dokonywać rezerwacji intencji Mszy św. na nowy Rok Pański 2021, za zmarłych oraz w dalszym ciągu za żyjących.

Wizytacja Biskupia odbędzie się w naszej parafii w dniach 10-11 października. W jej ramach
Bp Grzegorz Olszowski w sobotę, 10 października, spotka się z Paniami (wolontariuszkami) dbającymi o czystość naszego kościoła, a także z członkami Rady Parafialnej oraz udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży, w czasie Mszy św. o godz. 18.00. W Niedzielę ks. Biskup na Mszach św. dopołudniowych głosił będzie słowo Boże, będzie przewodniczył Mszy św. „Pontyfikalnej” o godz. 9.00 oraz spotka się z kościelnymi i Organistami, a także z Szafarzami Najświętszego Sakramentu i kandydatami na Szafarzy. Z grupami parafialnymi, ze względów bezpieczeństwa, spotka się jedynie w ramach Liturgii. Szczegółowy Program Wizytacji znajduje się w Gablotach oraz na naszej stronie internetowej.

Dziś kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Za ofiary oraz przelewy składamy serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na misje, zaś przy wyjściu z kościoła zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w Dniu Papieskim.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz naszej parafialnej gazetki „Królowa Polski”.

Można dziś także nabyć kubek na 100-lecia naszego kościoła (15 zł) oraz Magnesik (5 zł).

Dziś także w salce vis-a-vis probostwa emitujemy trzy krótkie filmy na temat ekologicznych zagrożeń naszej planety oraz konieczności odpowiedzialnego korzystania z dobrodziejstw natury.