WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (8 LISTOPADA 2020)

Do soboty 14 listopada probostwo w Katowicach-Podlesiu odjęte jest kwarantanną. Kościół pozostaje otwarty (po dezynfekcji) i Liturgia odbywa się zgodnie z planem nabożeństw.

Liturgię sprawują Ojcowie Oblaci z Koszutki.

Dziś w Liturgii przypada XXXII Niedziela zwykła. Dziś przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym w świecie.

Przypominamy, iż odpusty za naszych zmarłych, na prośbę papieża Franciszka, na mocy decyzji Penitencjarii Apostolskiej można uzyskiwać do końca listopada, poprzez spełnienie zwykłych warunków odpustu i nawiedzenie cmentarza.

W przyszłą Niedzielę w naszej Archidiecezji będziemy przeżywać Dzień Muzyki Liturgicznej. W sposób szczególny modlić się będziemy w intencji naszych organistów, dziewcząt śpiewających psalmy oraz naszej parafialnej Scholi.

Przyszła Niedziela to także Światowy Dzień Ubogich. Przy wyjściu z Kościoła zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

W związku z nowymi obostrzeniami, w kościele naszym, podczas Liturgii może uczestniczyć bardzo ograniczona ilość wiernych (1 osoba / 15 m2).

Od poniedziałku 9 listopada zapraszamy do wspólnego odmawiania Różańca on-line o godz. 20.30, poprzez nasza stronę na facebook’u: „Podlesie Częstochowska”.

Dnia 11 listopada w Święto Niepodległości Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona na Probostwie i będzie transmitowana on-line o godz. 21.00.

Tego dnia zostanie emitowany Uroczysty Koncert zespołu CAMERATA SILESIA z okazji 100-lecia naszego kościoła, na fb o godz. 19.30.

Kolekta dzisiejsza będzie przeznaczona na renowację katowickiej katedry, zaś za tydzień kolekta specjalna na kamienną ambonę i kamienny ołtarz. Za wszelkie formy pomocy, w tym także przelewy bankowe, serdeczne Bóg zapłać!

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i parafialnej Gazetki „Królowa Polski”.