WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (15 LISTOPADA 2020)

Dziś w Liturgii przypada XXXIII Niedziela zwykła. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Ubogich.

Dziś w naszej Archidiecezji przeżywamy Dzień Muzyki Liturgicznej. W sposób szczególny modlić się będziemy w intencji naszych organistów, dziewcząt śpiewających psalmy oraz naszej parafialnej Scholi.

Informujemy, że pod koniec poprzedniego tygodnia zakończyliśmy kwarantannę na probostwie. Dziękujemy za liczne przejawy troski i życzliwości. Ojcom Oblatom dziękujemy za pomoc
w odprawianiu Mszy św. w naszym kościele, w tym trudnym czasie.

Od poniedziałku Kancelaria Parafialna będzie już czynna jak zawsze, w poniedziałki i czwartki rano (7.30-9.00) oraz we wtorki i piątki popołudniu (16.00-17.30). Serdecznie zapraszamy.

Przypominamy, iż odpusty za naszych zmarłych, na prośbę papieża Franciszka, na mocy decyzji Penitencjarii Apostolskiej można uzyskiwać do końca listopada, poprzez spełnienie zwykłych warunków odpustu i nawiedzenie cmentarza.

Aktualne są obostrzenia, na mocy których w kościele naszym podczas Liturgii może uczestniczyć bardzo ograniczona ilość wiernych (1 osoba / 15 m2). Z tego powodu wprowadziliśmy dodatkowe Msze św. w Niedzielę, o godz. 14.00 i 20.00. Dwie Msze św., o godz. 11.00 i 16.00 oraz Nieszpory o godz. 15.15, transmitujemy w internecie (on-line).

Zapraszamy do wspólnego odmawiania Różańca on-line o godz. 20.30, poprzez nasza stronę na facebook’u: „Podlesie Częstochowska”. Dziś (w NIedzielę) Modlitwa Różańcowa wyjątkowo o godz. 21.00.

Dziś kolekta specjalna na kamienną ambonę i kamienny ołtarz. Przy wyjściu z Kościoła zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Za tydzień kolekta na budowę nowego kościoła. Za wszelkie formy pomocy, w tym także przelewy bankowe, serdeczne Bóg zapłać!

Zachęcamy do nabywania i lektury Gościa Niedzielnego i parafialnej gazetki „Królowa Polski”.