WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (22 LISTOPADA 2020)

Dziś przeżywamy w Kościele Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, patronalne Święto parafii katedralnej w Katowicach (Odpust).

Dziś o 15.15 (on-line) Nieszpory Niedzielne z Aktem oddania Jezusowi Chrystusowi.

W środę od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Od godz. 17.45 modlitwy do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

W sobotę Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00 i okazja do spowiedzi.

We wszystkie niedziele Adwentu, pod chórem – u Pań z Koła Charytatywnego – można się będzie zaopatrzyć w opłatki i świece Caritas na stół wigilijny.

Za tydzień 29 listopada, w I Niedzielę Adwentu, rozpoczniemy nowy Rok Liturgiczny. Będziemy go przeżywać pod hasłem: ZGROMADZENI NA ŚWIĘTEJ WIECZERZY. Dzień ten tradycyjnie jest obchodzony jako Niedziela Trzeźwości.

Tradycyjnie w I Niedzielę Adwentu będzie można przystąpić do Duchowej Adopcji dziecka poczętego.

W roku bieżącym, z powodu pandemii Msze św. Roratnie odprawiać będziemw poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. Z powodu ograniczenia ilości wiernych mogących uczestniczyć w Liturgii zachęcamy dzieci i młodzież do „uczestnictwa” w roratach on-line! Obrazki dla tak uczestniczących systematycznie i sumiennie dzieci będą mogli odbierać rodzice po każdej niedzielnej Mszy św., w zakrystii. Hasłem tegorocznych Rorat będą słowa dotyczące Eucharystii:CUD NAD CUDAMI”. Dzieci będą uczyć się głębszego uczestnictwa we Mszy św.

Przypominamy, iż Kancelaria Parafialna jest już czynna jak zawsze, w poniedziałki i czwartki rano (7.30-9.00) oraz we wtorki i piątki popołudniu (16.00-17.30). Zachęcamy do opłacenia miejsc grobowych lub do sprawdzenia, czy opłat dokonano na czas. Dzierżawa jednego miejsca grobowego na 20 lat na naszym parafialnym cmentarzu wynosi 300 zł (kolumbarium 120 zł.)

Przypominamy, iż odpusty za naszych zmarłych, na prośbę papieża Franciszka, na mocy decyzji Penitencjarii Apostolskiej można uzyskiwać do końca listopada, poprzez spełnienie zwykłych warunków odpustu i nawiedzenie cmentarza.

Aktualne są obostrzenia, na mocy których w kościele naszym podczas Liturgii może uczestniczyć bardzo ograniczona ilość wiernych (1 osoba / 15 m2). Z tego powodu w Niedziele odprawiamy dodatkowe Msze św. o godz. 14.00 i 20.00. Dwie Msze św., o godz. 11.00 i 16.00 oraz Nieszpory o godz. 15.15, transmitujemy w internecie (on-line).

Codziennie wspólnie odmawiamy Różaniec on-line o godz. 20.30, poprzez nasza stronę facebookową: Podlesie Częstochowska. W Niedziele wyjątkowo o godz. 21.00.

Dziś kolekta na budowę nowego kościoła, przy ul. Kryształowej. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii. Za wszelkie formy pomocy, w tym także przelewy bankowe, serdeczne Bóg zapłać!

Już za tydzień w Niedzielę można będzie nabyć Kalendarz Parafialny, który w roku bieżącym będzie Kalendarzem Jubileuszowym 100-lecia naszego kościoła, w wielkim formacie w cenie 20 zł.

Za tydzień w Niedzielę 29 listopada ks. Henryk będzie głosił słowo Boże w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Knurowie oraz zbierze kolektę na budowę nowego kościoła przy ul. Kryształowej. Jest to parafia patronacka tej budowy. Parafian i duszpasterzy z Knurowa polecamy modlitwie.

Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. W tym tygodniu mamy aż 6 wolnych intencji.

Zachęcamy do nabywania i lektury Gościa Niedzielnego i parafialnej gazetki „Królowa Polski”.