WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (29 LISTOPADA 2020)

Dziś w Kościele rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.

I Niedzielę Adwentu to Niedziela Trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji.

Dziś w parafii tradycyjnie rozpoczynamy Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Na zakończenie każdej Mszy św. odmawiamy modlitwę przyjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Od jutra rozpoczynamy Roraty. Msze św. Roratnie odprawiać będziemy w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. Z powodu ograniczenia ilości wiernych mogących uczestniczyć w Liturgii zachęcamy dzieci i młodzież do „uczestnictwa” w roratach on-line! Obrazki dla tak uczestniczących systematycznie i sumiennie dzieci będą mogli odbierać rodzice po każdej niedzielnej Mszy św., w zakrystii. Hasłem tegorocznych Rorat będą słowa dotyczące Eucharystii:Cud nad cudami”. Dzieci będą uczyć się głębszego uczestnictwa we Mszy św.

Katecheza dla Tatusiów dzieci mających przystąpić do Pierwszej Komunii św. odbędzie się jutro w poniedziałek 7 grudnia o godz. 19.00 w kościele. Ze względów bezpieczeństwa Dzieci pozostają w domach. W trakcie spotkania Ojcowie wpłacą pieniążki na Skarbczyki (35 zł).

Poświęcenie Skarbczyków zostało przełożone z listopada na II Dzień Świąt Bożego Narodzenia, na 26 grudnia, w ramach Mszy św. „rodzinnej” o godz. 11.00.

W piątek 4 grudnia przypada liturgiczne wspomnienie św. Barbary, patronki naszej Archidiecezji. Msza św. „Barbórkowa” w intencji Górników i ich rodzin o godz. 9.00. Ze względu na ograniczenia spowodowane pandemia, będziemy ją transmitować w internecie (on-line).

W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek i I sobota miesiąca.

W czwartek po Mszy św. wieczornej, ok. godz. 18.40 Nabożeństwo w intencji powołań.

W pierwszy piątek 4 grudnia, po Mszy św. porannej, ok. godz. 7.40 odprawimy Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a po nim katecheza dla dorosłych i seniorów.

Spowiedź dzieci w I piątek miesiąca, 4 grudnia, od godz. 17.00 oraz Msza św. w intencji dzieci pierwszo-komunijnych i wczesno-komunijnych o godz. 18.00.

W pierwszy piątek o 19.30 Msza św. „Młodzieżowa” on-line. Na Mszę św. do kościoła przychodzą tylko kandydaci do bierzmowania z klas VIII. Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi dla klas VI i VII. Okazja do spowiedzi dla uczniów klas VIII od godz. 18.45.

We wszystkie niedziele Adwentu, u Pań z Koła Charytatywnego, można nabyć opłatki i świece Caritas na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na pomoc dla ubogich.

Aktualne są obostrzenia, na mocy których w kościele naszym podczas Liturgii może uczestniczyć bardzo ograniczona ilość wiernych (1 osoba / 15 m2). Z tego powodu w Niedziele odprawiamy dodatkowe Msze św. o godz. 14.00 i 20.00. Dwie Msze św., o godz. 11.00 i 16.00 oraz Nieszpory o godz. 15.15, transmitujemy w internecie (on-line).

Codziennie wspólnie odmawiamy Różaniec on-line o godz. 20.30, poprzez nasza stronę facebookową: Podlesie Częstochowska. W Niedziele wyjątkowo o godz. 21.00.Kolekta dzisiejszej niedzieli na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta na ogrzewanie kościoła,
a przy wyjściu z kościoła zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Od dziś jest już do nabycia Parafialny Kalendarz „Jubileuszowy” (w cenie 20 zł).

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszej parafialnej gazetki „Królowa Polski”.