AKCJA POMOCY STARSZYM W SZPITALACH

ZBIÓRKA DARÓW DLA OSÓB STARSZYCH W SZPITALACH

Samotni pacjenci Szpitala Klinicznego w Katowicach przy ulicy Medyków i Ceglanej czekają na naszą pomoc. Wielu pacjentów jest bardzo osamotnionych. Część po prostu nie ma rodziny, a innych ta rodzina nie odwiedza. Dlatego chcielibyśmy pokazać im, że nie są sami i do nich też może przyjść Mikołaj. A poza tym wyjątkowym dniem mogą liczyć na wsparcie w zapewnieniu godnego pobytu w szpitalu.

Dlatego nasza akcja 'Zbiórki darów' będzie miała dwa wymiary:

1/ Paczka od Mikołaja - To słodycze, soczki, bakalie lub coś wyjątkowego dla umilenia pacjentom pobytu. Potrzebujących jest wielu, więc prosimy o małe porcje słodyczy, abyśmy mogli obdzielić, jak najwięcej osób.

2/ Godny pobyt w szpitalu - Pacjentom, których nie odwiedza rodzina lub są samotni, potrzebne są podstawowe artykuły higieny, aby zapewnić im godny pobyt. Prosimy o dary w postaci przyborów toaletowych, ręczników oraz słodyczy i przekąsek.

Pomyślcie, co zanieśliście swojej mamie i tacie do szpitala i ofiarujcie to innym pacjentom.

Dary będzie można pozostawić od soboty w Kościele w pojemnikach ustawionych zaraz za wejściem z lewej strony. Pojemniki będą podzielone na żywność i kosmetyki.

Zbieramy:

1. Słodycze, soczki, bakalie na paczki od Mikołaja

2. artykuły higieniczne:

szczoteczki i pasty do zębów

żele do mycia, mydła, gąbki

maszynki i kremy do golenia

papucie/klapki, ręczniki

kremy ochronne, kremy do rąk

chusteczki higieniczne i nawilżające

Kosz na powyższe artykuły będzie wystawiony w naszym kościlel od soboty 5 grudnia!

Zachęcam do udziału i życzę głębokiego przeżycia AdwentuI