WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (6 GRUDNIA 2020)

Dziś w Kościele przeżywamy II Niedzielę Adwentu. Przypominamy, iż w pierwszej części Adwentu, trwającej do 16 grudnia kładziemy akcent na przygotowanie na ostateczne przyjście naszego Pana i Zbawiciela Jezusa Chrystusa, na końcu czasu.

Trwają Roraty. Msze św. Roratnie odprawiamy w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. Z powodu ograniczenia ilości wiernych mogących uczestniczyć w Liturgii większość dzieci i młodzieży może „uczestniczyć” jedynie on-line! Obrazki dla tak uczestniczących systematycznie i sumiennie dzieci rodzice mogą odbierać po każdej niedzielnej Mszy św. w zakrystii. Hasłem tegorocznych Rorat słowa:Cud nad cudami”. Dzieci uczą się głębszego uczestnictwa we Mszy św.

Katecheza dla Tatusiów dzieci mających przystąpić do Pierwszej Komunii św. odbędzie się jutro w poniedziałek 7 grudnia o godz. 19.00 w kościele. Ze względów bezpieczeństwa Dzieci pozostają w domach. W trakcie spotkania Ojcowie wpłacą pieniążki na Skarbczyki (35 zł).

Poświęcenie Skarbczyków zostało przełożone z listopada na II Dzień Świąt Bożego Narodzenia, na 26 grudnia, w ramach Mszy św. „rodzinnej” o godz. 11.00.

We wtorek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. tego dnia odprawimy o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. W czasie Mszy św. o godz. 16.00 modlić się będziemy w intencji członków Grup Matki Bożej Szukającej Gospody, którzy tego dnia dokonają tak zwanego losowania gospód, czyli miejsc szczególnej modlitwy adwentowej i bożonarodzeniowej przy obrazie. Zachęcamy do dołączenia do istniejących już tak zwanych „gospód”.

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, jak co roku, przeżywać będziemy Godzinę Łaski dla całego świata od 12.00-13.00. Zachęcamy do udziału poprzez transmisję internetową.

W Niedzielę 13 grudnia po Mszy św. sprawowanej o godz. 16.00, w intencji Bractwa Różańcowego, przełożeni Róż Różańcowych będą mogli odebrać grafiki Tajemnic Różańcowych na rok 2021.

We wszystkie niedziele Adwentu, u Pań z Koła Charytatywnego, można nabyć opłatki i świece Caritas na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na pomoc dla ubogich.

Aktualne są obostrzenia, na mocy których w kościele naszym podczas Liturgii może uczestniczyć bardzo ograniczona ilość wiernych (1 osoba / 15 m2). Z tego powodu w Niedziele odprawiamy dodatkowe Msze św. o godz. 14.00 i 20.00.

Od piątku mamy zainstalowany monitoring permanentny w naszym kościele, na koncie YuoTube: „Podlesie Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej”. Zatem cała Liturgia, wszystkie Msze św. i Nabożeństwa będą już teraz on-line.

Codziennie wspólnie odmawiamy Różaniec on-line o godz. 20.30, poprzez internet.
W Niedziele wyjątkowo o godz. 21.00.

Kolekta dzisiejszej niedzieli na ogrzewanie naszego kościoła, a przy wyjściu z kościoła zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii.

Od wczoraj trwa zbiórka słodyczy i artykułów pierwszej potrzeby dla osób starszych, samotnych, przebywających w szpitalach. Wystawione są dwa kosze. Zachęcamy do niesienia pomocy innym, przez co wypełniamy uczynki miłosierdzia.

Od tygodnia trwa także zbiórka zabawek dla przedszkola na Podkarpaciu, prowadzonego przez Siostry Zakonne. Zabawki można przynosić na probostwo lub do zakrystii, po Mszy św.

Zachęcamy do nabywania parafialnego kalendarzaJubileuszowego na rok 2021, w dużym formacie, w cenie 20 zł.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego (z płytą z pieśniami adwentowymi) oraz naszej parafialnej gazetki „Królowa Polski”. Do zabrania gratisowo Apostolstwo Chorych.