WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (13 GRUDNIA 2020)

Dziś w Kościele przeżywamy III Niedzielę Adwentu. Przypominamy, iż w pierwszej części Adwentu, trwającej do 16 grudnia kładziemy akcent na przygotowanie na ostateczne przyjście naszego Pana i Zbawiciela Jezusa Chrystusa, na końcu czasu.

Dziś, w Niedzielę - 13 grudnia, po każdej Mszy św. będzie możliwe pobłogosławienie medalików i krzyżyków dzieciom przygotowującym się do I Komuniii Świętej. Rodzice z dzieckiem mogą podejść do zakrystii po dowolnej Mszy św. i poprosić kapłana.

Dziś po Mszy św. popołudniowej, sprawowanej o godz. 16.00 w intencji Bractwa Różańcowego, przełożeni Róż Różańcowych będą mogli odebrać grafiki Tajemnic Różańcowych na rok 2021.

Trwają Roraty. Msze św. Roratnie odprawiamy w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. Z powodu ograniczenia ilości wiernych mogących uczestniczyć w Liturgii większość dzieci i młodzieży może „uczestniczyć” jedynie on-line! Obrazki do odbierania po każdej niedzielnej Mszy św. w zakrystii.

Poświęcenie Skarbczyków zostało przełożone z listopada na II Dzień Świąt Bożego Narodzenia, na 26 grudnia, w ramach Mszy św. „rodzinnej” o godz. 11.00.

Za tydzień w Niedzielę 20 grudnia przeżyjemy przekazanie Światełka z Betlejem przez Harcerzy z Podlesia, w czasie Mszy św 'rodzinnej' o godz. 11.00. To światełko będzie można odpalać w Wigilię od godz. 15.00, kiedy to odprawimy krótkie Nabożeństwo przekazania.

We wszystkie niedziele Adwentu, u Pań z Koła Charytatywnego, można nabyć opłatki i świece Caritas na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na pomoc dla ubogich.

Aktualne są obostrzenia, na mocy których w kościele naszym podczas Liturgii może uczestniczyć bardzo ograniczona ilość wiernych (1 osoba / 15 m2). Z tego powodu w Niedziele odprawiamy dodatkowe Msze św. o godz. 14.00 i 20.00.

Zainstalowaliśmy transmisję permanentną z naszego kościoła, na koncie YouTube: „Podlesie Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej”. Zatem cała Liturgia, wszystkie Msze św. i Nabożeństwa są on-line. Aby nasza transmisja mogła przebiegać bez przeszkód, potrzebujemy ponad 1.000 subskrypcji na naszym koncie YouTube.

Codziennie wspólnie odmawiamy Różaniec on-line o godz. 20.30, poprzez fb. W Niedziele, po Mszy św. wieczornej, o godz. 21.00.

Pomimo pandemii planujemy odprawienie pasterki jak przed rokiem, czyli o godz. 22.00 i o godz. 24.00, z zachowanie limitu osób (40) w kościele. Aby zapewnić sobie miejsce w ławce, trzeba przyjść odpowiednio wcześniej…

Przed Świętami planujemy odwiedzić z posługą sakramentalną naszych parafian chorych i osłabionych wiekiem. Prosimy o indywidualne umawianie się z Duszpasterzami (telefonicznie: 32/202-97-12), począwszy od jutra (poniedziałek – 14 grudnia).

Indywidualne wizyty kolędowe rozpoczniemy w styczniu 2021 roku. Będą to wizyty ustalane telefonicznie na określony dzień i godzinę. Poprzedzi je przejście duszpasterzy poszczególnymi ulicami, krótka modlitwa i błogosławieństwo na zewnątrz domów, połączone z nabożeństwem w intencji parafian z poszczególnych ulic. Grafik terminów ukaże się w gazetce. Więcej szczegółów za tydzień w ramach ogłoszeń.

Zachęcamy do spowiedzi przedświątecznej. Dla bezpieczeństwa prosimy przystępować do sakramentu pokuty i pojednania już w tych dniach. Spowiadamy przed każdą Mszą św. i w czasie Adoracji sobotniej Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Kolekta dzisiejszej niedzieli na na potrzeby parafii. Za tydzień ostatnia kolekta specjalna na nasz nowy ołtarz kamienny. Dziękujemy także za przelewy na parafialne konto.

Za tydzień ks. Proboszcz głosić będzie słowo Boże w parafii św. Wojciecha w Radzionkowie. Będzie tam kolekta na budowę nowego kościoła. Parafian z Radzionkowa polecamy modlitwie.

Do dzisiaj trwa zbiórka słodyczy i artykułów pierwszej potrzeby dla osób starszych, samotnych z naszej parafii. Wystawiony jest kosz przy zakrystii. Zachęcamy do niesienia pomocy innym, przez co wypełniamy uczynki miłosierdzia.

Do dzisiaj trwa także zbiórka zabawek dla przedszkola na Podkarpaciu, prowadzonego przez Siostry Zakonne. Zabawki można przynosić na probostwo lub do zakrystii, po Mszach św.

Zachęcamy do nabywania parafialnego kalendarzaJubileuszowego na rok 2021, w dużym formacie, w cenie 20 zł.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, z płytą z pieśniami adwentowymi oraz naszej parafialnej gazetki „Królowa Polski”.