WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (20 GRUDNIA 2020)

W Liturgii dziś IV Niedziela Adwentu. Zapraszamy na Nieszpory Adwentowe na godz. 15.15.

Zapraszamy dziś na koncert zespołu „PODLESIANKI”: PRZYGOTOWANIE DO WIGILII – na godz. 17.00.

Uroczyste zakończenie Rorat z Dyplomami, w środę w czasie Mszy św. o godz. 18.00. Plansze z obrazkami dzieci przynoszą w poniedziałek na roraty na godz. 18.00.

W czwartek 24 grudnia przypada Wigilia. Tradycyjnie zachowujemy post ilościowy i jakościowy.

Strojenie choinki przez dzieci w Wigilię o 9.00. Dzieci przynoszą bombki i stroiki.

W Wigilię o godz. 15.00 – krótkie Nabożeństwo Rozesłania Betlejemskiego Światła.

Zachęcamy do przygotowania ewangelicznych życzeń, które składać będziemy łamiąc się opłatkiem przy wigilijnym stole. Będzie to także okazja do podziękowania i przeprosin.

Zachęcamy, by w Wigilię pamiętać o osobach samotnych, tradycyjnie przygotowując dodatkowe miejsce przy wigilijnym stole dla niespodziewanego gościa.

Po Wieczerzy Wigilijnej zapraszamy na Pasterkę z udziałem dzieci, o godz. 22.00 oraz tradycyjnie w noc Narodzenia Pańskiego o godz. 24.00.

Kolekta w czasie Pasterki na Fundusz Ochrony Życia.

W Boże Narodzenie Msze św. odprawimy o godz. 7.00; 9.00; 11.00, 14.00, 16.00 i o 20.00. Zapraszamy także na uroczyste Nieszpory Kolędowe na godz.15.15.

W drugi dzień Świąt Msze św. o 7.00, 9.00, 11.00, 14.00 (chrzcielna), 16.00 i 20.00. Tego dnia zapraszamy tradycyjnie na wspólne kolędowanie na godz. 15.00.

Pod chórem, u Pań z Koła Charytatywnego można zaopatrzyć się jeszcze w opłatki i świece Caritas na stół wigilijny. Po niedzieli już tylko na Probostwie.

Zachęcamy do pojednania z Bogiem w sakramencie pokuty i pojednania, przed zbliżającą się Uroczystością Narodzenia Pańskiego. Dziś spowiedź 30 min. przed każdą Mszą św. Plan spowiedzi jest na stronie internetowej, w gablotach i na drzwiach kościoła. W Wigilię spowiadamy tylko do godz. 12.00!

Dziś ostatnia kolekta specjalna na nowy kamienny ołtarz i ambonę. W Uroczystość Bożego Narodzenia kolekta „powinowata”, zaś w drugi dzień Świąt na Wydział Teologiczny w Katowicach.

Kolędowe przejście poszczególnymi ulicami parafii, odbędzie się według planu znajdującego się w gazetce Królowa Polski, w gablotacgh oraz na naszej stronie internetowei w zakładce START. Rozpoczniemy w dniach 28-30 grudnia (poniedziałek-środa). Kontynuować będziemy w dniach 2-15 stycznia 2021 r. Zapraszamy rodziny do wspólnej modlitwy na zewnątrz, gdzie udzielać będziemy błogosławieństwa i dokonamy pokropienia domów wodą święconą, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa! W dni tygodnia rozpoczynać będziemy od godz. 16.00, zaś w soboty i Niedziele od godz. 15.00. W tych dniach odprawiać będziemy Nabożeństwo w intencji parafian z ulic nawiedzanych danego dnia o godz. 17.30. Po nabożeństwie można będzie przy wyjściu zabrać do domu poświęconą kredę.

Wizyty indywidualne ustalane telefonicznie rozpoczniemy od 16 stycznia (sobota). Grafik tych wizyt z terminami i godziną pojawi się w gazetce Królowa Polski za tydzień 27 grudnia.

W tym roku Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa obchodzić będziemy w Niedzielę 27 grudnia. Jest to szczególne święto rodzin chrześcijańskich.

Dziś ks. Proboszcz głosi słowo Boże i zbiera kolektę na budowę nowego kościoła w parafii św. Wojciecha w Radzionkowie. Parafian z Radzionkowa ogarniamy modlitwą.

Do nabycia dziś nasz parafialny Kalendarz Jubileuszowy na rok 2021, w cenie 20 zł.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: do nabycia Gość Niedzielny oraz nasza parafialna gazetka Królowa Polski. W Gościu Niedzielnym dziś dodatek z modlitwami przy Wigilijnym stole.

W tym tygodniu mamy jeszcze kilka wolnych intencji. Zachęcamy do ich zamawiania w zakrystii lub w kancelarii parafialnej (która w będzie czynna jedynie w poniedziałek rano i wtorek popołudniu).