WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (31 STYCZNIA 2021)

Dziś w Liturgii IV Niedziela Zwykła w Roku Liturgicznym.

Zapraszamy na Nieszpory Niedzielne na godz. 15.15.

Od poniedziałku do soboty, po Mszy św. porannej do godz. 8.30, Adorujemy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

W poniedziałek 1 lutego o godz. 19.00 w kościele odbędzie się spotkanie Mamuś dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. Dzieci pozostają jeszcze w domach.

Poświęcenie świec tym dzieciom nastąpi w Niedzielę 7 lutego podczas Mszy św. „rodzinnej”, o godz. 11.00. Rodzice, którzy chcieliby, aby sprowadzić świece dla ich dzieci przynoszą 10 zł.

We wtorek 2 lutego obchodzimy w Kościele Święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu dokonamy poświęcenia gromnic, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

W Święto Ofiarowania Pańskiego obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego. W modlitwie polecamy Misjonarzy i Misjonarki, Zakonników i Siostry Zakonne, szczególnie pochodzących z naszej parafii.

We wtorek z racji Święta odprawimy dodatkową Mszę św. o godz. 16.00. Tego dnia Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.

Środowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00, z Nowenną do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

Sobotnia Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00 i okazja do Spowiedzi św.

W tym tygodniu przypadną I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

W I czwartek miesiąca – 4 lutego po Mszy św. wieczornej, ok. godz.18.40, odprawimy Nabożeństwo w intencji powołań.

W I piątek miesiąca – 5 lutego po Mszy św. porannej, ok. godz. 7.40, odprawimy Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Po nabożeństwie Katecheza dla dorosłych, w tym seniorów.

W I piątek miesiąca o godz. 19.30. Msza św. w intencji młodzieży, a po niej w kościele spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

Spowiedź św. dla młodzieży od godz. 17.00, zaś dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII spowiedź od godz. 18.45.

W I sobotę miesiąc – 6 lutego o godz. 6.30 odprawimy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, zaś o godz. 16.00 odprawimy Mszę św. „wynagradzającą” za grzechy świata, a duchu Objawień Fatimskich.

Dziś kolekta na potrzeby parafii. Za tydzień podobnie. Bóg zapłać z złożone ofiary oraz za przelewy bankowe.

Dziś kończymy indywidualne spotkania po-kolędowe z dialogiem duszpasterskim. Można jeszcze zaprosić do siebie Kapłana telefonicznie (32-202-97-12).

Można jeszcze nabyć nasz parafialny kalendarz „cegiełkę wydany na Jubileusz 100-lecia naszego kościoła, w cenie 20 zł.

Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego i parafialnego tygodnika Królowa Polski.