WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (14 LUTEGO 2021)

Dziś w Liturgii przypada VI Niedziela zwykła w roku liturgicznym – ostatnia przed zbliżającym się okresem Wielkiego Postu. Zapraszamy na Nieszpory Niedzielne na 15.15.

Dziś rozpoczynamy Czterdziestogodzinne Nabożeństwo, polegające na całodziennej Adoracji Pana Jezusa od dziś do wtorku przed Środą Popielcową. W naszej parafii adorować będziemy: dziś w godz. 12.00-13.55 & 17.00-20.00 oraz w poniedziałek i wtorek 7.40-9.00 & 16.00-17.55 & 18.40-20.00. Zachęcamy do trwania przed Panem.

W poniedziałek i wtorek dodatkowa okazja do spowiedzi św. od 17.00-18.00 & 19.00-20.00.

Od dziś do I Niedzieli W. P. trwać będzie Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

W roku bieżącym Środa Popielcowa przypada 17 lutego. Tego dnia wraz z całym Kościołem, posypując tradycyjnie głowy popiołem, rozpoczniemy okres wielkopostnego przygotowania do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, która wypadnie 4 kwietnia.

Środa Popielcowa, to tradycyjnie dzień postu /nie spożywany potraw mięsnych/ oraz wstrzemięźliwości /jeden posiłek do syta/ – dawniej zwany dniem postu jakościowego oraz ilościowego.

W Środę Popielcową Msze św. z posypywaniem głów popiołem odprawimy: o godz. 7.00; 16.00 i 18.00. Od Środy Popielcowej rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

W okresie Wielkiego Postu uczestniczyć będziemy w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, odprawianych w piątki o godz. 17.15. Przed rozpoczęciem rozważań odczytywać będziemy „zalecki” za zmarłych. Będą one do pobrania przy wyjściu z kościoła. Po czytelnym ich wypełnieniu, należy je składać w zakrystii.

W poszczególne niedziele Wielkiego Postu tradycyjnie zapraszamy na Gorzkie Żale, z kazaniem pasyjnym ks. Pawła Ścibora, naszego Wikariusza. Początek o 15.15.

Adoracja Najświętszego sakramentu w ciszy w Środę Popielcową bez zmian od godz. 17.00. Nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy na jej zakończenie o godz. 17.45.

Sobotnia Adoracja Najświętszego Sakramentu dnia 20 lutego od godz. 17.00 w ciszy, z okazją do spowiedzi.

Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. porannej od środy do soboty do godz. 8.30. Wyjątkowo w poniedziałek i wtorek do godz. 9.00.

Tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w III Tygodniu Wielkiego Postu, w dniach: 6 marca (sobota) – 10 marca (środa). Poprowadzi je kapucyn, o. Zbigniew Kołodziejczyk OFM.

Dziś kolekta na potrzeby naszej parafii. Za tydzień, w I Niedzielę Wielkiego Postu kolekta zwana tradycyjnie jałmużną postną. Za złożone ofiary, w tym za przelewy bankowe, składamy serdeczne Bóg zapłać!

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszego parafialnego tygodnika Królowa Polski.

Zachęcamy do podejmowania rozsądnych i odważnych postanowień wielkopostnych, szczególnie do abstynencji.