WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (21 LUTEGO 2021)

Dziś w Liturgii przypada I Niedziela Wielkiego Postu. Przeżywamy ją jako Niedzielę Trzeźwości. Na zakończenie Eucharystii odprawiamy krótkie Nabożeństwo Ekspiacyjne za grzech pijaństwa oraz grzechy popełniane w stanie nietrzeźwym. Dziś kończymy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

Zapraszamy dziś na Nabożeństwo Gorzkich Żalów, z kazaniem pasyjnym naszego Wikariusza, ks. Pawła Ścibora, na godz. 15.15.

Dziś nasi Alumni Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach rozpoczynają rekolekcje przed święceniami diakonatu. Polecamy ich oraz rekolekcjonistę modlitwie.

Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. porannej, od poniedziałku do soboty, do godz. 8.30.

W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału nabożeństwie Drogi Krzyżowej, odprawianym w piątki o godz. 17.15. Przed rozpoczęciem rozważań odczytujemy „zalecki” za zmarłych. Można je pobrać przy wyjściu z kościoła i po czytelnym ich wypełnieniu przynieść do zakrystii.

Adoracja Najświętszego sakramentu w ciszy w środę i sobotę od godz. 17.00. W środę na zakończenie Adoracji odprawiamy Nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy na jej zakończenie o godz. 17.45.

Tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w III Tygodniu Wielkiego Postu, w dniach: 6 marca (sobota) – 10 marca (środa). Poprowadzi je kapucyn, o. Zbigniew Kołodziejczyk OFM. Naszego rekolekcjonistę polecamy modlitwie.

Dziś kolekta na zwana tradycyjnie jałmużną postną. Za tydzień kolekta specjalna na remont przedsionka oraz malowanie chóru. Za złożone ofiary, w tym za przelewy bankowe, składamy serdeczne Bóg zapłać!