WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (28 LUTEGO 2021)

Dziś w Liturgii przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu.

Zapraszamy na Gorzkie Żale, z kazaniem pasyjnym ks. Pawła na godz. 15.15.

Spotkanie formacyjne dla Tatusiów dzieci przygotowujących do I Komunii Św., odbędzie się jutro, w poniedziałek 1 marca o godz. 19.00 w kościele.

Spotkanie formacyjne uczniów klas VII, w ramach przygotowania do bierzmowania, odbędzie się w najbliższą środę, 3 marca o godz. 19.00 w kościele.

Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. porannej, od poniedziałku do soboty, do godz. 8.30.

W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału nabożeństwie Drogi Krzyżowej, odprawianym w piątki o godz. 17.15. Przed rozpoczęciem rozważań odczytujemy „zalecki” za zmarłych. Można je pobrać przy wyjściu z kościoła i po czytelnym ich wypełnieniu przynieść do zakrystii.

Adoracja Najświętszego sakramentu w ciszy w środę i sobotę od godz. 17.00. W środę na zakończenie Adoracji odprawiamy Nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy na jej zakończenie o godz. 17.45.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca, ze wszystkimi nabożeństwami, odprawianymi co miesiąc.

Okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży w piątek 5 marca od godz. 17.00.

Msza św. z udziałem młodzieży, szczególnie kandydatów do bierzmowania, w piątek 5 marca, o godz. 19.30. Od 18.45 okazja do spowiedzi dla uczniów klas VIII. Po Mszy św. ok. 20.10 kolejne spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania.

W najbliższą sobotę 6 marca, Mszą św. wieczorną o godz. 18.00, rozpoczniemy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je kapucyn, o. Zbigniew Kołodziejczyk OFM. Plan Rekolekcji znajduje się w gablotach oraz na naszej stronie internetowej. O. Zbigniewa polecamy modlitwie.

Dziś kolekta specjalna na pokrycie kosztów remontu przedsionka oraz chóru. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii a przy wyjściu z kościoła zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes. Za złożone ofiary, w tym za przelewy bankowe, składamy serdeczne Bóg zapłać!

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszego parafialnego tygodnika Królowa Polski.

Tym, którzy nabyli już Kalendarz Jubileuszowy, proponujemy kolejny egzemplarz w cenie 10 zł.

Zachęcamy do praktykowania czynów pokutnych: postu, modlitwy i jałmużny!