WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (7 MARCA 2021)

Dziś w Liturgii przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu. Zapraszamy dziś na Gorzkie Żale, z kazaniem pasyjnym ks. Pawła na godz. 15.15.

Wczoraj, Mszą św. wieczorną o godz. 18.00, rozpoczęliśmy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Prowadzi je kapucyn, o. Zbigniew Kołodziejczyk OFMCap. Plan Rekolekcji znajduje się w gablotach oraz na naszej stronie internetowej.

Zapraszamy dziś młodzież szkół średnich, studencką oraz pracującą na spotkanie z o. Rekolekcjonistą na godz. 19.15 oraz na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 19.45 z okazją do Spowiedzi św. do godz. 20.55. Zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

Nauka stanowa dla mężczyzn, w poniedziałek o godz. 19.15. Po nauce Adoracja Najświętszego Sakramentu od 19.45 do 20.55, z okazją do Spowiedzi św. z Apelem Jasnogórskim o 21.00.

Nauka stanowa dla kobiet, we wtorek o godz. 19.15. Po nauce Adoracja Najświętszego Sakramentu od 19.45 do 20.55, z okazją do Spowiedzi św. z Apelem Jasnogórskim o 21.00.

W środę wieczorem, na zakończenie rekolekcji odprawimy Mszę św. iw intencji naszych chorych i osłabionych wiekiem parafian.

W środę w czasie Mszy św. zbierzemy kolektę, którą w formie jałmużny podarujemy o. Rekolekcjoniście, na dzieła apostolskie, które prowadzi na ul. Gliwickiej w Katowicach.

W czasie rekolekcji Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. porannej trwać będzie do godz. 9.00, z okazją do Spowiedzi św.

Na czas Rekolekcji wprowadzamy także Adorację popołudniową od poniedziałku do środy, w godz. 17.00 – 17.55, z okazją do Spowiedzi św.

Zachęcamy do udziału nabożeństwie Drogi Krzyżowej, odprawianym w piątki o godz. 17.15. Przed rozpoczęciem rozważań odczytujemy „zalecki” za zmarłych. Można je pobrać
przy wyjściu z kościoła i po czytelnym ich wypełnieniu przynieść do zakrystii.

W sobotę 13 marca o godz. 15.30 odbędzie się w naszym parafialnym kościele koncert muzyki Jana Sebastiana Bacha i kompozytorów jemu współczesnych, w wykonaniu trio związanego z Akademią Muzyczną w Katowicach, w składzie: Lorena Mac – obój, Agnieszka Kalisz-Dzik – skrzypce, Mariusz Kozieł – organy. Zachęcamy do wysłuchania drogą on-line, przez YouTube (Podlesie Częstochowska) lub w kościele, z zachowaniem wszelkich zasad obowiązujących w czasie pandemii.

W dniach 24-26 marca (od środy do piątku) odbędą się w parafii rekolekcje szkolne on-line. Klasy I-III o godz. 9.00, klasy IV-VI o godz. 10.00, klasy VII-VIII o godz. 11.00.

W piątek 26 marca gościć będziemy w parafii ks. Bp Marka Szkudło, który podczas Mszy św. o godz. 18.00 udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży, która z powodu Covid-19 nie mogła go przyjąć w czasie październikowej wizytacji.

Dziś kolekta na potrzeby parafii a przy wyjściu z kościoła zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes. Za tydzień kolekta na budowę kościoła św. Jana Pawła II, na ul. Kryształowej.
Za złożone ofiary, w tym za przelewy bankowe, składamy serdeczne Bóg zapłać!

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Osservatore Romano i parafialnego tygodnika Królowa Polski. Do zabrania gratis dwa numery Apostolstwa Chorych.