WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (14 MARCA 2021)

Dziś w Liturgii przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu., zwaną Niedzielą Radości,
czyli „laetare”. Kościół Święty, Nowe Jeruzalem, cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych – łask płynących z Chrztu św. i Eucharystii, którymi obdarza swe dzieci. W tradycji rzymskiej jest to „Niedziela Róż”, ponieważ w tym dniu ma miejsce obdarowywanie się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a Papież poświęca złotą różę, którą ofiaruje osobie zasłużonej dla Kościoła. Stąd w Liturgii dzisiejszej używa się różowego koloru szat.

Zapraszamy dziś na Gorzkie Żale, z kazaniem pasyjnym ks. Pawła na godz. 15.15.

Dziś przy wyjściu z kościoła Panie z Koła Charytatywnego proponują Paschaliki – świecna stół wielkanocny, z których dochód przeznaczony będzie na potrzebujących.

Codziennie, od poniedziałku do soboty, po Mszy św. porannej, od godz. 7.40 do 8.30, Adoracja Najświętszego Sakramentu z błogosławieństwem sakramentalnym na zakończenie. Zachęcamy do udziału.

W środę zachęcamy do udziału w Adoracji Najświętszego Sakramentu, w ciszy od 17.00.

Również w środę, o godz. 17.45, Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, odprawianym w piątki o godz. 17.15. Przed rozpoczęciem rozważań, od 17.05 odczytujemy „zalecki” za zmarłych. Można je pobrać przy wyjściu z kościoła i po czytelnym ich wypełnieniu przynieść do zakrystii.

W dniach 24-26 marca (od środy do piątku) odbędą się w parafii rekolekcje szkolne on-line. Klasy I-III o godz. 9.00, klasy IV-VI o godz. 10.00, klasy VII-VIII o godz. 11.00.

W piątek 26 marca gościć będziemy w parafii ks. Bp Marka Szkudło, który podczas Mszy św. o godz. 18.00 udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży, która z powodu Covid-19 nie mogła go przyjąć w czasie październikowej wizytacji.

Dziś kolekta na budowę kościoła św. Jana Pawła II, na ul. Kryształowej. Za tydzień kolekta specjalna na pokrycie kosztów remontu przedsionka oraz chóru. Za złożone ofiary, w tym za przelewy bankowe, składamy serdeczne Bóg zapłać!

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz parafialnego tygodnika Królowa Polski.