WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (28 MARCA 2021)

Dziś w Liturgii Niedzielę Palmowa Męki Pańskiej. Dziś kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Na pamiątkę tego wydarzenia błogosławimy palmy.

Zapraszamy dziś na Gorzkie Żale, z ostatnim kazaniem pasyjnym ks. Pawła na godz. 15.15.

Przy wyjściu z kościoła Panie z Koła Charytatywnego proponują Paschaliki – świecna stół wielkanocny, w cenie 6 zł.

Dziś Rozpoczynamy Wielki Tydzień, ze Świętym Triduum Paschalnym Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego. Jest to szczyt całego Roku Liturgicznego. Rozpocznie się Mszą św. Wieczerzy Pańskiej, w Wielki Czwartek wieczorem i trwać będzie do Niedzielnych Nieszporów Wielkanocnych.

W naszym kościele obrzędy Triduum Paschalnego odprawiać będziemy jak co roku, z jednym wyjątkiem. Ze względu na ograniczoną ilość uczestników Liturgii do 33 osób, w Wielki Czwartek odprawimy Mszę św. Wieczerzy Pańskiej dwukrotnie: 16.00 oraz 18.00. Tego wieczoru możliwa będzie Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy, do godz. 22.00, z okazją do spowiedzi św. od 20.00-22.00, z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

W Wielki Piątek odprawimy Drogę Krzyżową o 15.00 i Liturgię Męki Pańskiej o 19.00. Po Liturgii trwać będzie Adoracja Pana Jezusa w Bożym Grobie, z okazją do spowiedzi św.
do 21.00-22.00, z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

W Wielką sobotę, podobnie jak przed rokiem, ze względów bezpieczeństwa, nie będzie w kościele obrzędu pobłogosławienia pokarmów. Uczyni to głowa rodziny, w poranek wielkanocny, przed śniadaniem.

Wigilię Paschalną w Świętą Noc Zmartwychwstania odprawimy w sobotę o godz. 21.00. W tym roku, ze względów bezpieczeństwa, nie będzie Procesji Rezurekcyjnej, wychodzącej na zewnątrz kościoła.

Spowiedź przedświąteczną w Wielkim Tygodniu można będzie odprawić według planu znajdującego się na stronie internetowej oraz w gablotach i na drzwiach kościoła. Od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy włącznie: 6.30-7.00 & 7.45-8.30 & 17.00-18.00 & 19.00-21.00; w Wielki Czwartek: 6.30-7.00 & 7.45-8.30 & 17.00-18.00 & 20.00-22.00; w Wielki Piątek: 7.00-11.00 & 15.00-18.00 & 21.00-22.00, zaś w Wielką Sobotę: 7.00-11.00 & 14.00-16.00.

Chorych parafian odwiedzać będziemy „punktowo”, po ustaleniu z rodziną terminu telefonicznie.

Planowane spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej może odbyć się jedynie on-line. Zapraszam do oglądania na YouTube w poniedziałek o godz. 19.00.

Od wczoraj obowiązują obostrzenia sanitarne spowodowane trzecią falą pandemii. W naszym kościele, przebywać mogą maksymalnie 33 osoby (1 osoba/20 m2), z zachowaniem odpowiedniego dystansu, co najmniej 2 m, zasłoniętymi ustami i nosem oraz zdezynfekowanymi dłońmi. Prosimy o zajmowanie oznaczonych numerami miejsc, pozostałych zaś parafian o pozostanie na zewnątrz kościoła, gdzie postawiliśmy dodatkowe ławki. Jednocześnie przypominamy, iż dyspensa udzielona w zeszłym roku przez naszego Metropolitę nadal obowiązuje. Można zatem oglądać Liturgię z naszego kościoła, poprzez YouTube’a, pozostając w domach.

W Wielkim Tygodniu nie będzie porannych Adoracji, podobnie wieczornych.

W środę, o godz. 17.45, Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

Dziś kolekta na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta powinowata (na tapicerkę na ławkach). Za złożone ofiary, w tym za przelewy bankowe, składamy serdeczne Bóg zapłać!

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz parafialnego tygodnika Królowa Polski.