WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (4 KWIETNIA 2021)

Dziś przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – we wspólnocie Kościoła radujemy się z tryumfu Chrystusa nad śmiercią, piekłem i szatanem!

Zapraszamy na uroczyste Nieszpory Wielkanocne, z Nowenną do Miłosierdzia Bożego. Zakończymy nimi obchody Świętego Triduum Paschalnego. Początek o godz. 15.15.

Dla osób, które obejrzały Liturgię Niedzielną i internecie będzie okazja do przyjęcia Pana Jezusa w Komunii św. w bramie naszego kościoła o godz. 17.30.

W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. odprawimy w porządku niedzielnym. Jutro zapraszamy także na uroczyste Nieszpory Wielkanocne z Nowenną do Miłosierdzia Bożego, na godz. 15.15

Od Wtorku Wielkanocnego 6 kwietnia wznawiamy codzienną poranną Adorację Najświętszego Sakramentu, która trwa od zakończenia Mszy św. porannej do godz. 8.30.

Środowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, od godz. 17.00, z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy od godz. 17.45.

W piątek o godz. 19.30 – Msza św. w intencji młodzieży naszej parafii. Z powodu obostrzeń jedynie uczniowie klas VIII mogą uczestniczyć w kościele. Pozostała młodzież on-line. Okazja do spowiedzi dla młodzieży od godz. 19.00.

Sobotnia Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, od godz. 17.00 z okazją do Spowiedzi św.

Za tydzień 11 kwietnia obchodzić będziemy Święto Miłosierdzia Bożego. Tego dnia zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia Bożego, na godz. 15.00.

Od Wielkiego Piątku, w Oktawie Wielkanocnej, trwa Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Codziennie w naszym kościele odmawiamy wspólnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

Od 27 marca obowiązują obostrzenia sanitarne spowodowane trzecią falą pandemii. W kościele przebywać może tylko 1 osoba/20 m2, z zachowaniem odpowiedniego dystansu, co najmniej 2 m, zasłoniętymi ustami i nosem oraz zdezynfekowanymi dłońmi. Prosimy
o zajmowanie wyznaczonych taśmą i oznaczonych numerami miejsc, pozostałych zaś parafian o pozostanie na zewnątrz kościoła, gdzie postawiliśmy dodatkowe ławki. Jednocześnie przypominamy, iż dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. w kościele udzielona w zeszłym roku przez naszego Metropolitę nadal obowiązuje. Można zatem oglądać Liturgię z naszego kościoła, przez Internet pozostając w domach.

Dziś kolekta powinowata, na tapicerkę zamontowaną w ławkach. Kolekta jutrzejsza na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski. W przyszłą Niedzielę kolekta na Caritas naszej Archidiecezji. Za złożone ofiary oraz przelewy bankowe składamy serdeczne Bóg zapłać!

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego oraz naszej gazetki Królowa Polski.

Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przystroili i wysprzątali kościół na Święta Wielkanocne, Służbie Liturgicznej na czele z Duszpasterzami, za przygotowanie Liturgii Wielkiego Tygodnia.