WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (11 LIPCA 2021)

Dziś w Liturgii XV Niedziela Zwykła w Roku Liturgicznym.

Dziś o godz. 9.00 odprawiona zostanie Msza św. „gradowa.

Dziś po Mszy św. „rodzinnej”, odprawionej o godz. 11.00, poświęcenie pojazdów. Zbiórka przeprowadzona z tej okazji, będzie tradycyjnie przeznaczona na pojazdy dla misjonarzy.

W okresie wakacyjnym, w Niedziele lipca i sierpnia w naszym kościele odprawiamy Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 20.00. Nie ma Mszy św. o godz. 14.00 i 16.00, za wyjątkiem III Niedzieli miesiąca, kiedy to odprawimy dodatkowo Mszę św. „chrzcielną” o godz. 14.00. W wakacje nie odprawiamy w kościele Nieszporów Niedzielnych.

W wakacje, w tygodniu Msze św. odprawiamy 1 raz dziennie: w poniedziałki, środy piątki tylko o godz. 7.00, zaś we wtorki, czwartki i soboty jedynie o godz. 18.00.

W czasie wakacyjnym kancelaria czynna bez zmian: w poniedziałki i czwartki rano, w godz. 7.30-9.00, zaś we wtorki i piątki popołudniu w godz. 16.00-17.30.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 8.30 będzie oprawiana jedynie wtedy, kiedy odprawiać będziemy Msze św. o godz. 7.00. W wakacje nie będzie Adoracji środowej w ciszy od godz. 17.00, lecz rano z modlitwami do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

Środowa Adoracja, z nowenną do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w wakacje odprawiana jest rano. Sobotnia Adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00, z okazją do Spowiedzi św.

Dziś kolekta na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta specjalna, na pokrycie kosztów renowacji figur na filary. Za złożone ofiary i przelewy bankowe składamy serdeczne Bóg zapłać!

We wtorek 13 lipca kolejny „wieczór fatimski”. Rozpoczniemy Różańcem o godz. 17.15, po nim Msza św. w intencji Bractwa Różańcowego i czcicieli NMP i ok. 18.45 procesja z Figurą NMP Fatimskiej i ze świecami. Całość zakończymy Apelem Jasnogórskim. Modlitwę poprowadzi nasz wikariusz, ks Paweł Ścibor.

W środę 14 lipca mija 100 rocznica przyniesienia w pielgrzymce pieszej obrazu Matki Bożej Królowej Polski, z kościoła w Mikołowie do nowo wybudowanego kościoła w Podlesiu, co miało miejsce 14 lipca 1921 roku. Z tej okazji planujemy odbycie pieszej pielgrzymki do Bazyliki św Wojciecha w Mikołowie. Ruszamy o godz. 12.00 sprzed kościoła w Podlesiu. W Mikołowie w bazylicce Św. Wojciecha odprawimy nabożeństwo dziękczynne, o godz. 13.30, po czym przyniesiemy kopię naszego obrazu do Podlesia. Wieczorem tego dnia o godz. 18.00 Mszy św. przewodniczył będzie ks. Bp Adam Wodarczyk, a na jej zakończenie dokona Aktu Ofiarowania Matce Bożej, Królowej Polski naszej Parafii, z okazji Jubileuszu. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce, nabożeństwie i w Eucharystii. Do Mikołowa można dotrzeć także samochodem.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny oraz nasza gazetka Królowa Polski do nabycia przy wyjściu z kościoła.