WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (18 LIPCA 2021)

Dziś w Liturgii XVI Niedziela Zwykła w Roku Liturgicznym.

W okresie wakacyjnym, w Niedziele lipca i sierpnia w naszym kościele odprawiamy Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 20.00.

Dziś w III Niedzielę miesiąca dodatkowa Msza św. o godz. 14.00. W wakacje nie odprawiamy w kościele Nieszporów Niedzielnych.

W wakacje, w tygodniu Msze św. odprawiamy 1 raz dziennie: w poniedziałki, środy piątki tylko o godz. 7.00, zaś we wtorki, czwartki i soboty jedynie o godz. 18.00.

W czasie wakacyjnym kancelaria czynna bez zmian: w poniedziałki i czwartki rano, w godz. 7.30-9.00, zaś we wtorki i piątki popołudniu w godz. 16.00-17.30.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 8.30 będzie oprawiana jedynie wtedy, kiedy odprawiać będziemy Msze św. o godz. 7.00. W wakacje nie będzie Adoracji środowej w ciszy od godz. 17.00, lecz rano z modlitwami do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

Środowa Adoracja, z nowenną do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w wakacje odprawiana jest rano, od godz. 7.40. Sobotnia Adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00, z okazją do Spowiedzi św.

Dziś kolekta specjalna na pokrycie kosztów renowacji figur na filary. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii. Za złożone ofiary i przelewy bankowe składamy szczere i serdeczne Bóg zapłać!

W minioną środę 14 lipca, w 100 rocznicę przyniesienia obrazu Matki Bożej Królowej Polski, do nowo wybudowanego kościoła w Podlesiu, co miało miejsce 14 lipca 1921 roku, grupa ponad 30 parafian odbyła pieszą pielgrzymkę do Bazyliki św Wojciecha w Mikołowie. W bazylice ks. dr Mirosław Godziek, miejscowy proboszcz, który od 1 sierpnia będzie Kustoszem Sanktuarium w Piekarach Śląskich, odprawił nabożeństwo do Matki Bożej, w obecności ponad 60 parafian, po czym grupa pielgrzymów przyniosła kopię naszego obrazu do Podlesia. Wieczorem tego dnia o godz. 18.00 Mszy św. przewodniczył ks. Bp Adam Wodarczyk, i w jej trakcie dokonał Aktu Ofiarowania Matce Bożej, Królowej Polski naszej Parafii. Wszystkim uczestnikom tego niezwykłego wydarzenia składamy najserdeczniejsze Bóg zapłać! Jednocześnie informujemy, iż treść Aktu Oddania w niedalekiej przyszłości będzie do nabycia, wraz z pamiątkowym zdjęciem. Zachęcamy do nawiedzenia naszej strony na fb, gdzie znajduje się fotograficzna relacja z tych uroczystości.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny oraz nasza gazetka Królowa Polski do nabycia przy wyjściu z kościoła. Dziś także nabyć można obrazy św. Józefa, NSPJ
oraz Niepokalanego Serca NMP, w cenie 25 zł – w zakrystii.