WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (8 SIERPNIA 2021)

Dziś w Liturgii przeżywamy XIX Niedziele Zwykłą w Roku Liturgicznym.

Dziś przy wyjściu z kościoła Panie z Koła Charytatywnego przeprowadzają zbiórkę na poszkodowanych w powodziach i nawałnicach, jakie przewinęły się przez Polskę w ostatnich tygodniach.

W piątek 13 sierpnia przeżywać będziemy Dzien Fatimski. Modlitwę Różańcową o godz. 17.15 poprowadzi brat diakon Pio Siury OFM, pochodzący z Podlesia. Podczas Mszy św. odprawianej w intencji członków Bractwa Różańcowego oraz czcicieli NMP o godz. 18.00 wygłosi homilię. Po Mszy św. poprowadzi procesjęz Figurą NMP Fatimskiej i ze świecami, ok. godz. 18.45. Człość zakończymy Alelem Jasnogórskim.

Za tydzień w Niedzielę 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Z tej okazji odprawimy uroczysty Apel Jasnogórski o godz. 21.00.

Za tydzień, w Niedzielę 15 sierpnia, gościć będziemy w parafii o. Tomasza Maniurę, który właśnie powróci z kolejnej wyprawy rowerowej, tym razem na Ukrainę. Będzie głosił słowo Boże i zaproponuje książki z wypraw.

Trwa miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 8.30 będzie oprawiana jedynie wtedy, kiedy odprawiać będziemy Msze św. o godz. 7.00. W wakacje nie będzie Adoracji środowej w ciszy od godz. 17.00, lecz rano z modlitwami do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

Środowa Adoracja, z nowenną do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w wakacje odprawiana jest rano. Sobotnia Adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00, z okazją do Spowiedzi św.

Dziś kolekta na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta specjalna na pokrycie kosztów konserwacji figur na filary. Za złożone ofiary i przelewy bankowe serdeczne Bóg zapłać!

Przypominamy o terminie bierzmowania: wtorek 14 września 2021 r. w czasie Mszy św. o godz. 16.00. Szafarzem bierzmowania będzie ks. bp Adam Wodarczyk.

W sobotę 14 sierpnia w Katowicach 6 etap Tour de Pologne, i problemy komunikacyjne. Mapka z trasą w gablocie przy kościele. W Niedzielę 15 sierpnia etap 7 z Zabrza do Krakowa przez Podlesie, ulicami: Kaskady, Uniczowską, Armii Krajowej.

Tegoroczny Odpust Parafialny przeżywać będziemy w Niedzielę 29 sierpnia. Sumie Odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył i homilię wygłosi o. Wawrzyniec Jawoski OFM, pochodzący z Podlesia.

W Niedzielę 12 września, na pargingu przy kościele obędzie się Koncert Roku Jubileuszowego 100-lecia naszego kościoła, w wykonaniu Maszketów oraz Big Bandu Pana Mirosława Kaszuby. Początek o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny oraz nasza gazetka Królowa Polski do nabycia przy wyjściu z kościoła. Apostolstwo Chorych gratis, do zabrania dla chorych i osłabionych wiekiem parafian.