WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (14 LISTOPADA 2021)

Dziś w Liturgii obchodzimy XXXII Niedzielę Zwykłą w Roku Liturgicznym. Dziś dzień solidarności z Kościołem prześladowanym w świecie, szczególnie z mieszkańcami Libanu, Międzynarodowy Dzień Ubogiego oraz Dzień Muzyki Liturgicznej.

Dziś gościmy w parafii kleryków z Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. Diakon Marcin Głąbek pochodzący z Murcek głosi słowo Boże, a trzech kleryków Łukasz, Piotr i Adam, zbiera kolektę i przeprowadzaja akcję powołaniową.

Zapraszamy dziś na Nieszpory Niedzielne na godz. 15.15, prowadzone przez kleryków.

Dziś w czasie Mszy św. „rodzinnej” o godz. 11.00 dokonamy poświęcenia i wręczenia Skarbców dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.

Dziś także młodzież wraz z ks. Pawłem proponuje po Mszach św. Rogaliki św. Marcina”, w cenie 5 zl za sztukę. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wsparcie finansowe wyjazdów wakacyjnych młodzieży oazowej.

Za tydzień w sobotę 20 listopada, w katowickiej Katedrze, w czasie Mszy św. o godz. 10.00, odbędzie się beatyfikacja Sługi Bożego ks. Jana Franciszka Machy, męczennika zgilotynowanego w katowickim areszcie, przy ul. Mikołowskiej, przez niemieckich hitlerowców w czasie II Wojny Światowej. Zapraszamy do licznego udziału w tej niezwykłej Uroczystości.

Kolekta dzisiejsza na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Za tydzień kolekta specjalna na pokrycie kosztów renowacji figury św. Jadwigi Śląskiej, zaś przy wyjściu z kościoła zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Za złożone ofiary i przelewy bankowe składamy serdeczne Bóg zapłać!

Od przyszłej niedzieli 21 listopada wystawiony będzie kosz na dary dla chorych dzieci z hospicjum onkologii w Tychach. Można zakupić i podarować pieluchy, podkłady higieniczne, środki czystości, kosmetyki dziecięce, nowe zabawki (z wyjątkiem pluszaków), gry, książki, artykuły plastyczne etc. Z darów tych powstaną prezenty na św. Mikołaja dla tych dzieci.

Informacja dotycząca tegorocznej wizyty kolędowej. Proponujemy cztery opcje: pierwsza: Rodzina przyjmuje kapłana w domu w maseczce i po dezynfekcji rąk, czyli jak co roku przed pandemią – plan kolędy pojawi się już za tydzień; druga: rodzina przyjmuje księdza przed domem podobnie jak przed rokiem, by się razem pomodlić i przyjąć błogosławieństwo; trzecia: rodzina przyjmuje księdza w lutym lub marcu zamawiając kolędę dodatkową oraz czwarta: rodzina decyduje o przyjęciu kapłana za rok. W miesiącu lutym odprawiać będziemy msze św. za mieszkańców poszczególnych ulic, więc będzie możliwość uczestniczenia we Mszy św. jak przed rokiem.

W godzinach pracy kancelarii parafialnej trwa przyjmowanie rezerwacji Mszy św. na nowy rok kalendarzowy 2022 – w intencji żyjących (rocznice urodzin, ślubów etc.) oraz za zmarłych.

Prosimy o uregulowanie w kancelarii zaległości dotyczących opłat za miejsca grobowe, które obecnie wynoszą 300 zł na 20 lat.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, nasza gazetka Królowa Polski, miesięcznik dla dzieci Staś, do nabycia przy wyjściu z kościoła.

Za tydzień można będzie nabyć nowy kalendarz parafialny na rok 2022 (cegiełkę), z witrażami naszego kościoła.