WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (21 LISTOPADA 2021)

Dziś w Liturgii obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Od wczoraj mamy nowego błogosławionego Kościoła, bł. Jana Machę, prezbitera
i męczennika
. Przez Jego wstawiennictwo polecamy Bogu naszą Parafię i Archidiecezję.

Zapraszamy dziś na Nieszpory Niedzielne na godz. 15.15.

Od dzisiaj 21 listopada wystawiamy kosz na dary dla chorych dzieci z hospicjum onkologii w Tychach. Można zakupić i podarować pieluchy, podkłady higieniczne, środki czystości, kosmetyki dziecięce, nowe zabawki (z wyjątkiem pluszaków), gry, książki, artykuły plastyczne etc. Z darów tych powstaną prezenty na św. Mikołaja dla tych dzieci.

Dziś ks. Proboszcz głosi słowo Boże w Radzionkowie, w parafii św. Wojciecha i zbiera kolektę na budowę nowego kościoła p/w św. Jana Pawła II, przy ul. Kryształowej. Darczyńców z Radzionkowa polecamy modlitwie.

Za tydzień w Niedzielę 28 listopada rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Zachęcamy do podejmowania konkretnych adwentowych postanowień, na przykład czasowej abstynencji.

Od pierwszej Niedzieli Adwentu, przy wyjściu z kościoła, po Mszach św. Można będzie nabyć opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas.

W Adwencie zapraszamy na Msze św. Roratnie, tradycyjnie rano na godz. 6.45. Dzieci prosimy o przynoszenie lampionów. Tematem w tym roku będzie Droga do Betlejem. Dzieci otrzymywać będą obrazki, a na koniec Dyplom. W piątki o godz. 18.00 będą Roraty dla przedszkolaków.

Dziś kolekta specjalna na pokrycie kosztów renowacji figury św. Jadwigi Śląskiej.
Przy wyjściu zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Za tydzień kolekta na budowę kościoła. Za złożone ofiary i przelewy bankowe składamy serdeczne Bóg zapłać!

Informacja dotycząca wizyty kolędowej. Z powodu kolejnej fali pandemii, po konsultacjach z lekarzami i duszpasterzami innych parafii, roztropnie odkładamy planowane w Adwencie wizyty kolędowe na Nowy Roku Pański 2022. Zatem wizyta kolędowa możliwa będzie najwcześniej w styczniu.

W środę 24 listopada na parkingu w Podlesiu stanie Smogo-bus, w godzinach 17.00-19.00. Można będzie otrzymać informacje o dofinansowaniu wymiany ogrzewania na ekologiczne. Zachęcamy do skorzystania.

Za tydzień będzie już można nabyć nowy kalendarz parafialny, „cegiełkę” w cenie 25 zł.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, nasza gazetka Królowa Polski, miesięcznik dla dzieci Staś, do nabycia przy wyjściu z kościoła.