WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (28 LISTOPADA 2021)

Dziś w Kościele rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na Pana Jezusa.

I Niedzielę Adwentu to Niedziela Trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji.

Dziś w parafii tradycyjnie rozpoczynamy Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Na zakończenie każdej Mszy św. odmawiamy modlitwę przyjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Od jutra rozpoczynamy Roraty. Msze św. Roratnie odprawiać będziemy od poniedziałku do piątku o godz. 6.45. Dzieci otrzymywać będą obrazki, a te które będą uczestniczyć systematycznie i sumiennie otrzymają na zakończenie Rorat pamiątkowe Dyplomy. Hasłem tegorocznych Rorat będą słowa:Droga do Betlejem”.

Roraty dla przedszkolaków w piątki o godz. 18.00.

Katecheza dla Rodziców oraz dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. odbędzie się w poniedziałek 6 grudnia o godz. 19.00. Dzieci w salce, a rodzice w kościele.

W czwartek 2 grudnia będziemy obchodzić liturgiczne wspomnienie bł. Jana Franciszka Machy, prezbitera i męczennika.

W sobotę 4 grudnia przypada liturgiczne wspomnienie św. Barbary, patronki naszej Archidiecezji. Msza św. „Barbórkowa” w intencji Górników i ich rodzin będzie odprawiona o godz. 9.00.

W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek i I sobota miesiąca.

W czwartek 2 grudnia, po Mszy św. wieczornej, o godz. 18.45 Nabożeństwo w intencji powołań.

W pierwszy piątek 3 grudnia, po Mszy św. porannej, o godz. 7.40 – Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do 8.30.

Spowiedź dzieci w I czwartek lub I piątek miesiąca, od godz. 17.00.

Msza św. w intencji dzieci pierwszo-komunijnych i wczesno-komunijnych w I piątek o 18.00.

Msza św. Roratnia, w intencji młodzieży, szczególnie kandydatów do bierzmowania z klas VIII, w I piątek 3 grudnia o godz. 19.00.

W I sobotę miesiąca 4 grudnia o godz. 6.30 odprawimy tradycyjnie Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP oraz Mszę św. „wynagradzającą” o godz. 16.00, a po niej Adoracja od 16.45 oraz Różaniec z Bractwem od 17.00.

Wizyta u chorych w sobotę od godz. 10.30. Zgłoszenia w zakrystii.

Dziś kolekta na budowę kościoła św. Jana Pawła II, na ul. Kryształowej. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii, a przy wyjściu z kościoła zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za ofiary i przelewy oraz wszelką troskę o parafię składamy serdeczne Bóg zapłać!

We wszystkie niedziele Adwentu, u Pań z Koła Charytatywnego, można nabyć opłatki i świece Caritas na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na pomoc dla ubogich.

Od dziś jest już do nabycia Parafialny Kalendarz na rok 2022 – „cegiełka” (w cenie 25 zł).

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, nasza parafialna gazetka Królowa Polski oraz miesięcznik Staś dla dzieci. Jest także do zabrania gratisowo Apostolstwo Chorych.