WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (5 GRUDNIA 2021)

Dziś przeżywamy II Niedzielę Adwentu.

Zapraszamy dziś na adwentowy Koncert Światła, na godz. 17.00. Wystąpią: Dominika Kurpiec, Natalia Tomecka, Rafał Kierpiec, Szymon Kamykowski i Szymon Madej. Gościem specjalnym będzie Basia Pospieszalska.

W związku z przygotowaniami do koncertu Nieszporów Adwentowych dzisiaj nie będzie.

Za tydzień gościć będziemy o. Tomasza Maniurę OMI, który głosił będzie słowo Boże, a po Mszach św. przy wyjściu z kościoła będzie proponował książkę z ostatniej wyprawy rowerowej.

Zapraszamy do udziału we Mszach św. Roratnichod poniedziałku do piątku o 6.45. Dzieci otrzymują obrazki, a te które będą uczestniczyć systematycznie i sumiennie otrzymają na zakończenie Rorat pamiątkowe Dyplomy. Hasłem tegorocznych Rorat  słowa:Droga do Betlejem”.

Roraty dla przedszkolaków w piątki o godz. 18.00.

Katecheza dla Rodziców oraz dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. odbędzie się jutro, w poniedziałek 6 grudnia o godz. 19.00. Dzieci w salce, a rodzice w kościele.

W środę 8 grudnia będziemy obchodzić Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Tego dnia odprawimy dodatkową Mszę św. o godz. 16.00 w intencji wspólnoty Matki Bożej Szukającej Gospody. Tego dnia będzie także tradycyjne losowanie tak zwanych gospód, czyli domów, w których cały Adwent i okres Bożego Narodzenia trwać będzie modlitwa przy obrazie.

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – w środę 8 grudnia – tradycyjnie już Bractwo Różańcowe zaprasza na Godzinę Łaski dla całego Świata, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, w godz. 12.00-13.00.

Dziś kolekta na potrzeby parafii, a przy wyjściu z kościoła zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Dnia 8 grudnia kolekta na ogrzewanie kościoła. Za tydzień
w niedzielę 12 grudnia kolekta na ogrzewanie naszego kościoła, probostwa i salek. Za ofiary i przelewy oraz wszelką troskę o parafię składamy serdeczne Bóg zapłać!

We wszystkie niedziele Adwentu, u Pań z Koła Charytatywnego, można nabyć opłatki i świece Caritas na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na pomoc dla ubogich.

Młodzież proponuje Kartki Świąteczne. Dochód na wyjazdy rekolekcyjne.

Zachęcamy do nabywania naszego Parafialnego Kalendarza na rok 2022, „cegiełki(w cenie 25 zł). Warto wiedzieć, iż dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na planowaną renowację naszych niezwykłych witraży.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, nasza parafialna gazetka Królowa Polski oraz miesięcznik Staś dla dzieci. Jest także do zabrania gratisowo Apostolstwo Chorych.