WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (12 GRUDNIA 2021)

Dziś przeżywamy III Niedzielę Adwentu, zwaną Niedzielą Radości – Gaudete! Źródłem radości jest Pan, który nadchodzi, a także zbliżająca się Uroczystość Narodzenia Pana.

Zapraszamy dziś na Nieszpory Adwentowe, na godz. 15.15.

Dziś gościmy w parafii o. Tomasza Maniurę OMI, który głosi słowo Boże, a po Mszy św. przy wyjściu z kościoła proponuje książkę z ostatniej wyprawy rowerowej.

Dziś w czasie Mszy św. „rodzinnej”, odprawianej o godz. 11.00, dokonamy pobłogosławienia medalików i krzyżyków dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.

Zapraszamy do udziału we Mszach św. Roratnichod poniedziałku do piątku o 6.45, zwłaszcza te dzieci, młodzież i dorosłych, którzy jeszcze w roku bieżącym nie byli. Hasłem tegorocznych Rorat słowa:Droga do Betlejem”.

Roraty dla przedszkolaków odprawiamy w piątki o godz. 18.00.

Dziś kolekta na ogrzewanie naszego kościoła, probostwa i salek. Za tydzień kolekta specjalna, na spłatę kosztów renowacji figury św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Za ofiary
i przelewy oraz wszelką troskę o parafię składamy serdeczne Bóg zapłać!

Dziś (12.12.21) i za tydzień (19.12.21) wystawiamy koło zakrystii kosz na słodycze środki higieniczne etc. do paczek, które nasze Koło Charytatywne przygotowuje na Święta dla potrzebujących parafii naszej – dzieci, młodzieży i dorosłych. Za wsparcie serdecznie dziękujemy.

We wszystkie niedziele Adwentu, u Pań z Koła Charytatywnego, można nabyć opłatki i świece Caritas na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na pomoc dla ubogich.

Młodzież proponuje Kartki Świąteczne. Dochód na wyjazdy rekolekcyjne.

Zachęcamy do nabywania naszego Parafialnego Kalendarza na rok 2022, „cegiełki(w cenie 25 zł). Warto wiedzieć, iż dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na planowaną renowację naszych niezwykłych witraży. Kalendarz dostępny w zakrystii a także przy wyjściu z kościoła po Mszy św.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, nasza parafialna gazetka Królowa Polski oraz miesięcznik Staś dla dzieci. Jest także do zabrania gratisowo Apostolstwo Chorych.