WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (30 STYCZNIA 2022)

Dziś w Liturgii przeżywamy IV Niedzielę Zwykłą, w Roku Liturgicznym.

Zapraszamy na Nieszpory Niedzielne na godz. 15.15.

W środę 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, które obchodzimy jako światowy dzień życia konsekrowanego. Tego dnia kończy się cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego. W tym dniu na wszystkich Mszach św. będziemy poświęcać gromnice.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca lutego, ze wszystkimi nabożeństwami odprawianymi co miesiąc.

Spowiedź dzieci i młodzieży w I czwartek miesiąca 3 lutego od godz. 17.00.

Spowiedź młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w I piątek miesiąca 4 lutego o 17.00.

Msza św. w intencji młodzieży zostanie odprawiona w piątek 4 lutego o godz. 19.00.

Msza św. wynagradzająca za grzechy świata – w sobotę 5 lutego o godz. 16.00.

Trwają indywidualne wizyty duszpasterskie. Można je zamawiać telefonicznie, ustalając datę i godzinę. Prosimy, by dzwonić na numer: 32/ 202-97-12, w tygodniu, w godz. 8.30–9.30 lub 12.00–13.00 lub 19.00-19.30.

Dziś kolekta na na potrzeby parafii. W Święto Ofiarowania Pańskiego – 2 lutego kolekta na Zakony Kontemplacyjne. Za tydzień w niedzielę 5 lutego kolekta na budowę kościoła św. Jana Pawła II. Za wszelkie dowody troski o parafię – przelewy i inne sposoby wsparcia składamy serdeczne Bóg zapłać!

Jutro, w poniedziałek 31 stycznia, o godz. 19.30, na probostwie z Podlesiu, odbędzie się spotkanie synodalne na poziomie dekanatu, dla delegatów z poszczególnych parafii Dekanatu Katowice-Piotrowice. Synodale spotkanie na poziomie parafii odbędą się w miesiącu lutym, przed Feriami.

Dziś w gazetce parafialnej, na prośbę parafian, w trosce o transparentność, zamieściliśmy dodatek z podsumowaniem finansowym przychodów i rozchodów w minionym roku.

Spotkanie dotyczące postulowanej przez parafian budowy zaplecza duszpasterskiego
w postaci
domu parafialnego odbędzie się w środę 9 lutego, o godz. 19.30 w salce. Spotkanie ma charakter otwarty. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Zachęcamy do nabywania płyty, kalendarza i medalu. Pielgrzymka do Medjugorie (21 – 30 IX 2022).

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: do nabycia Gość Niedzielny oraz nasz parafialny tygodnik „Królowa Polski”.