WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (6 LUTEGO 2022)

Dziś w Liturgii przeżywamy V Niedzielę Zwykłą, w Roku Liturgicznym.

Dziś w czasie Mszy św. „rodzinnej”, o godz. 11.00, dokonamy pobłogosławienia świec dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św., która ma się odbyć w naszej parafii w Niedzielę 1 maja.

Zapraszamy na Nieszpory Niedzielne na godz. 15.15.

Jutro, w poniedziałek 7 lutego, o godz. 19.00, odbędzie się katecheza dla Mamuś oraz dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Mamusie spotykają się w salce, zaś dzieci w kościele.

W piątek 11 lutego, we wspomnienie liturgiczne NMP z Lourdes, przypada Światowy Dzień Chorego. Z powodu trwającej pandemii nie będziemy organizować tradycyjnej Mszy św.
w intencji chorych, z Sakramentem Namaszczenia. Można zaprosić księdza z posługą sakramentalną telefonicznie.

Trwają indywidualne wizyty duszpasterskie. Można je zamawiać telefonicznie, ustalając datę i godzinę. Prosimy, by dzwonić na numer: 32/ 202-97-12, w tygodniu, w godz. 8.30–9.30 lub 12.00–13.00 lub 19.00-19.30.

Dziś kolekta na budowę kościoła św. Jana Pawła II. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii. Za wszelkie dowody troski o parafię – przelewy i inne sposoby wsparcia składamy serdeczne Bóg zapłać!

Planujemy pielgrzymkę do Medjugorie, w dniach 21-30 września 2022. Spotkanie organizacyjne dla zainteresowanych we wtorek 8 lutego o godz. 19.00.

Spotkanie dotyczące postulowanej przez parafian budowy zaplecza duszpasterskiego w postaci domu parafialnego odbędzie się w środę 9 lutego, o godz. 19.30 w salce. Spotkanie ma charakter otwarty. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Można jeszcze nabywać płytę, kalendarz oraz medal – cegiełki na figury.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: do nabycia Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, miesięcznik Staś dla dzieci oraz nasz parafialny tygodnik „Królowa Polski”.