Ofiara na parafię
Transmisja

WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (13 MARCA 2022) 

Dziś w Liturgii II Niedziela Wielkiego Postu.

 

Zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żalów, na godz. 15.15, z kazaniem pasyjnym Proboszcza z Zarzecza, ks. Artura Wyrobka.

 

Wzrasta ogromnie liczba uchodźców z Ukrainy. Zachęcamy do przyjmowania Uchodźców, zwłaszcza kobiety z dziećmi. Prosimy aby Ci, którzy podjęli decyzję przyjęcia uchodźców zgłosili ten fakt ks. Proboszczowi. Jednocześnie informujemy, iż Parafialne Koło Charytatywne w miarę możliwości wspierać będzie rodziny, które zdecydują się przyjąć uchodźców. W sytuacji nadzwyczajnej trzeba będzie niezwłocznie przyjąć Uchodźców do naszych domostw.

 

Adres na który należy się zgłaszać: ukraina@caritas.katowice.pl

Dodatkowe informacje: Dyrektor ds. organizacji i zarządzania, tel. 533 144 898

Koordynator wolontariatu, tel. 577 234 433

 

Trwa akcja Paczka dla Ukrainy. Aby usprawnić ich przygotowanie postanowiliśmy przygotować 50 paczek przy pomocy wolontariuszy, którzy wzięli udział w środowym spotkaniu. Zakupiliśmy hurtowo odpowiednią ilość produktów i wczoraj przygotowaliśmy 50 paczek dla ofiar wojny na Ukrainie. Przewieziemy je do wyznaczonego punktu Caritas w Mikołowie. Prosimy teraz, by rodziny chętne sfinansować koszt paczek (250 zł za 1 paczkę) przynosiły pieniążki w kopercie lub dokonywały przelewów. Można oczywiście sfinansować większą ilość paczek lub wraz z zaprzyjaźnioną rodziną na spółkę jedną paczkę (ofiarując po 125 zł od rodziny). Koperty proszę przekazywać ks. Proboszczowi lub wrzucać do koszyczka w czasie kolekty zbieranej na Liturgii.

 

Od czwartku 10 marca trwa w naszym kościele codzienna modlitwa różańcowa o pokój na świeci i na Ukrainie,o bezpieczeństwo dla Polski oraz o opamiętanie dla agresorów. Modlimy się codziennie przed Mszą św. wieczorną, o godz. 17.30, za wyjątkiem piątku, ze względu na Drogę Krzyżową przed Mszą św. poranną, o godz. 6.30 i Niedzieli, po Mszy św. popołudniowej o godz. 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy również on-line.

 

Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz ich Tatusiów w poniedziałek 14 marca. Początek o 19.00.

 

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, odprawianych w piątki o godz. 17.15. Przed rozpoczęciem rozważań odczytujemy „zalecki” za zmarłych. Można je składać w zakrystii.

 

Tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w III Tygodniu Wielkiego Postu, w dniach: 19 marca (sobota) – 23 marca (środa). Poprowadzi je oblat, o. Mieczysław Hałaszko.

 

W Niedzielę 27 marca, w czasie Mszy św. „rodzinnej” o godz. 11.00 zostanie pobłogosławiony nowy krzyż z figurą konającego Zbawiciela, którą wyrzeźbił Pan Prof. Fober z Cieszyna. Aktu pobłogosławienia ma dokonać Koadiutor naszej Archidiecezji, ks. Abp Adrian Galbas SAC.

 

Dziś kolekta na potrzeby parafii, a przy wyjściu z kościoła zbiórka na fundusz misyjny Ad Gentes. Za tydzień kolekta specjalna na figury. Za złożone ofiary, w tym za przelewy bankowe, serdeczne Bóg zapłać!

 

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego miesięcznika dla dzieci Staś oraz naszego parafialnego tygodnika Królowa Polski.