Ofiara na parafię
Transmisja

WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (20 MARCA 2022) 

Dziś w Liturgii III Niedziela Wielkiego Postu. Zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żalów, na godz. 15.15, z kazaniem pasyjnym Proboszcza z Zarzecza, ks. Artura Wyrobka.

 

Wczoraj w czasie Mszy św. wieczornej rozpoczęliśmy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, zatytułowane: „Fundamenty życia chrześcijańskiego”. Prowadzi je Oblat, Superior z Kokotka,
o. Mieczysław Hałaszko OMI. Rekolekcjonistę polecamy modlitwie parafian i zachęcamy do licznego udziału w naszych rekolekcjach.

 

Nauki głoszone będą dzisiaj w ramach homilii na wszystkich Mszach św. oraz od poniedziałku do środy na Mszach św. porannych o godz. 7.00 i wieczornych o godz. 18.00. Zapraszamy także mężczyzn na naukę stanową w poniedziałek po Mszy św. wieczornej ok. godz. 19.00 oraz niewiasty we wtorek po Mszy św. wieczornej ok. godz.19.00.

 

W ramach Rekolekcji Wielkopostnych zapraszamy naszych chorych i osłabionych wiekiem parafian na Mszę św. z udzieleniem Sakramentu Chorych w środę o godz. 9.00. Po Mszy św. Rekolekcjonista uda się do obłożnie chorych. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii.

 

Paczki w liczbie 65 zostały przewiezione do magazynu Caritas, skąd zostały posłane na Ukrainę. Szczerze i serdecznie dziękuję rodzinom, które zdecydowały się zafundować jedną lub więcej paczek. Dzięki wam sfinansowaliśmy wszystkie paczki, a nadwyżka w kwocie ok. 3 000 zł zostanie przeznaczona na kolejne paczki oraz na pomoc finansową i zakup produktów żywnościowych dla uchodźców goszczonych w domach naszych parafian, z którymi jestem w kontakcie.

 

Nie przestajemy zachęcać do przyjmowania Uchodźców, zwłaszcza kobiety z dziećmi. Prosimy aby Ci, którzy podjęli decyzję przyjęcia uchodźców zgłosili ten fakt ks. Proboszczowi. Jednocześnie informujemy, iż Parafialne Koło Charytatywne w miarę możliwości wspierać będzie rodziny, które zdecydują się przyjąć uchodźców. Duża grupa Ukraińców oczekuje na lokum w halach zbiorczych. Zainteresowani konkretną pomocą mogą zwrócić się do mnie po informację.

 

Codziennie w naszym kościele trwa modlitwa różańcowa o pokój na świecie i na Ukrainie, o bezpieczeństwo dla Polski oraz o opamiętanie dla agresorów. Rozpoczynamy przed Mszą św. wieczorną, o godz. 17.30, za wyjątkiem piątku, kiedy to ze względu na Drogę Krzyżową odmawiamy Różaniec przed Mszą św. poranną, o godz. 6.30 oraz Niedzieli, kiedy to odmawiamy Różaniec po Mszy św. popołudniowej o godz. 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy również on-line.

 

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, odprawianych w piątki o godz. 17.15. Przed rozpoczęciem rozważań odczytujemy „zalecki” za zmarłych. Można je składać w zakrystii.

 

Już za tydzień, w Niedzielę 27 marca, w czasie Mszy św. „rodzinnej” o godz. 11.00 zostanie pobłogosławiony nowy krzyż z figurą konającego Zbawiciela, którą wyrzeźbił Pan Prof. Jerzy Fober z Cieszyna. Aktu pobłogosławienia dokona ks. Abp Adrian Galbas SAC, koadiutor.

 

Zapowiadanie spotkania: Synodalne dla członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej oraz chcących zaangażować się w budowę Domu Parafialnego odbędą się w kwietniu.

 

Dziś kolekta specjalna na figury. Za tydzień kolekta na budowę kościoła św. Jasna Pawła II przy ul. Kryształowej. Za złożone ofiary, w tym za przelewy bankowe oraz wszelkie dowody troski o parafię i nasz kościół składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego miesięcznika dla dzieci Staś oraz naszego parafialnego tygodnika Królowa Polski.