WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (17 KWIETNIA 2022)

Dziś przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Radujemy się we wspólnocie Kościoła z tryumfu Chrystusa nad śmiercią, piekłem i szatanem!

Zapraszamy na uroczyste Nieszpory Wielkanocne, które zakończą obchody Świętego Triduum Paschalnego. Rozpoczniemy o godz. 15.00 Nowenną do Miłosierdzia Bożego!

W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. odprawimy o godz. 7.00; 9.00; 11.00, i 16.00. Dodatkowa Msza św. Chrzcielna o godz. 14.00. W Poniedziałek Wielkanocny zapraszamy także na uroczyste Nieszpory Wielkanocne z Nowenną do Miłosierdzia Bożego, na godz. 15.00.

W Środę Wielkanocną od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

W Czwartek Wielkanocny 21 kwietnia o godz. 19.00, w parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Zarzeczu odbędzie się Konwent Wielkanocny kapłanów naszego dekanatu. Kapłanów duszpasterzujących w naszym dekanacie polecamy modlitwie.

Za tydzień w Niedzielę 24 kwietnia obchodzić będziemy Święto Miłosierdzia Bożego. Tego dnia zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia Bożego, na godz. 15.00.

Od Wielkiego Piątku trwa nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Codziennie w naszym kościele odmawiamy wspólnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

Różaniec w intencji pokoju odmówimy dziś o godz. 17.00. W Oktawie Wielkanocnej, od Poniedziałku Wielkanocnego do Soboty Wielkanocnej, odmawiać go będziemy od godz. 17.30.

Dziś kolekta powinowata. Kolekta jutrzejsza przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski. Za tydzień w niedzielę 24 kwietnia kolekta na Caritas naszej Archidiecezji.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, miesięcznika Staś oraz naszej gazetki Królowa Polski.

Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przystroili i wysprzątali kościół na Święta Wielkanocne, a także Szafarzom i Służbie Liturgicznej na czele z ks. Pawłem, za przygotowanie Liturgii Wielkiego Tygodnia. Serdeczne podziękowanie dla osób zaangażowanych w pracę Koła Charytatywnego, za przygotowanie paczek wielkanocnych oraz wszystkim darczyńcom.