WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (1 MAJA 2022)

Dziś w Liturgii Kościoła III Niedziela Wielkanocna. Dziś rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Zachęcamy wszystkich do lektury Pisma Świętego.

Zapraszamy dziś na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Majowe, na godz. 15.30.

Dziś uczniowie klas III przystępują do pierwszej Komunii Świętej w trzech grupach, w czasie Mszy św. o godz. 11.00, 12.30 i 14.00. Nabożeństwo dziękczynne tych dzieci i ich rodzin odprawimy za tydzień, w Niedzielę 8 maja, o godz. 15.00.

Uroczystość Królowej Polski przypada w roku bieżącym we wtorek 3 maja. Msze św. w porządku niedzielnym, ze Mszą św. o godz. 20.00 oraz Apel Jasnogórski o godz. 21.00.

Tradycyjnie w Uroczystość Królowej Polski, w czasie Mszy św. „rodzinnej”, o godz. 11.00 do wczesnej Komunii Świętej przystąpią 6-ciolatki. Nabożeństwo dziękczynne dla tych dzieci i ich rodzin odprawimy o godz. 17.00.

W Uroczystość Królowej Polski, 3 maja, o godz. 9.00 odprawimy Mszę św. w intencji członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Podlesiu i ich rodzin. Tego dnia kolekta na nową figurę św Floriana, patrona Strażaków, którą zamówiliśmy w Krakowie.

W niedzielę 8 maja gościć mamy w parafii ks. biskupa Radosława Zmitrowicza OMI, biskupa pomocniczego diecezji Kamieniecko-Podolskiej, którą wsparliśmy kwotą 6 000 zł. Przybędzie On, aby podziękować i wygłosić słowo Boże. Tego dnia przeprowadzimy zbiórkę przy wyjściu z kościoła po Mszach św. na dalszą pomoc dla tej diecezji.

Od dzisiaj, w miesiącu maju odprawiać będziemy Nabożeństwa Majowe. W tygodniu
o godz. 17.30, zaś w Niedziele o 15.30. Zachęcamy wszystkich do systematycznego udziału w tych nabożeństwach, szczególnie dzieci i młodzież.

Poranna Adoracja Najświętszego Sakramentu, codziennie w tygodniu po Mszy św. porannej, w godz. 7.40 – 8.30. Za racji Nabożeństw Majowych Różaniec w intencji pokoju odmawiać będziemy na początek Adoracji porannych, ok. godz. 7.40, przed Najświętszym Sakramentem.

Środowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00. Od godz. 17.30 Nabożeństwo Majowe z modlitwami do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu przeżyjemy I czwartek, I piątek i I sobotę m-ca, ze wszystkimi nabożeństwami.

Dziś kolekta na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Za wszelkie przejawy troski o parafię, ofiary oraz przelewy bankowe składamy serdeczne Bóg zapłać!

Sakrament bierzmowania młodzież klas VIII otrzyma z rąk ks. Bp Marka Szkudło, w poniedziałek 9 maja, w czasie Mszy św. o godz. 18.00.

Rozmowy kwalifikacyjne w formie egzaminu z podstawowej wiedzy religijnej dla tej młodzieży odbędą się w poniedziałek 2 maja, w środę 4 maja i w czwartek 5 maja, według ustalonego porządku, o godz. 19.00 w kancelarii parafialnej.

Spotkanie Rodziców kandydatów do bierzmowania w piątek 6 maja o 19.00 w kościele.

Pierwsza próba kandydatów do bierzmowania odbędzie się w piątek 6 maja o godz. 19.30. Próba generalna kandydatów ze świadkami w sobotę 7 maja o godz. 19.15.

Przypominamy, że dzisiaj powraca Msza św. o godz. 20.00. Będziemy ją odprawiać do ostatniej Niedzieli września włącznie.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, miesięcznik Staś dla dzieci oraz nasza parafialna gazetka Królowa Polski, do nabycia przy wyjściu. Gratisowo do zabrania Apostolstwo Chorych.