WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (8 MAJA 2022)

Dziś w Liturgii Kościoła IV Niedziela Wielkanocna, zwana Niedzielą Dobrego Pasterza. Jest to szczególny dzień modlitw o powołania. Dziś diakoni WŚSD rozpoczynają rekolekcje przed święceniami prezbiteratu. Polecamy ich modlitwie.

Dziś gościmy w parafii ks. biskupa Radosława Zmitrowicza OMI, biskupa pomocniczego diecezji Kamieniecko-Podolskiej, który głosi słowo Boże. Przy wyjściu z kościoła, po Mszach św. przeprowadzamy zbiórkę na dalszą pomoc dla jego diecezji.

Dziś odprawimy Dziękczynne Nabożeństwo Majowe wraz z dziećmi pierwszo-komunijnymi. Początek o godz. 15.00.

Różaniec w intencji pokoju odmówimy dziś o godz. 17.00.

Pielgrzymka dzieci Pierwszo-Komunijnych z rodzicami do Centrum św. Jana Pawła II w Krakowie oraz do Wadowic, odbędzie się w sobotę 14 maja. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 8.45.

Już jutro, w poniedziałek 9 maja, młodzież klas VIII, w czasie Mszy św. o godz. 18.00, otrzyma z rąk ks. Bp Marka Szkudło Sakrament Bierzmowania.

W piątek 13 maja przeżywać będziemy Dzień Fatimski. Zapraszamy na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy Nabożeństwem Majowym o godz. 17.30, potem Msza św. o godz. 18.00 w intencji Bractwa Różańcowego, po niej Różaniec Fatimskiok. Godz. 18.45 i na zakończenie Procesja z figurą NMP Fatimskiej i ze świecami. Zakończymy Apelem Jasnogórskim.

Nabożeństwa Majowe odprawiamy w tygodniu o godz. 17.30, zaś w Niedziele o 15.30. Zachęcamy wszystkich do systematycznego udziału w tych nabożeństwach, szczególnie dzieci i młodzież.

Poranna Adoracja Najświętszego Sakramentu, codziennie w tygodniu po Mszy św. porannej, w godz. 7.40 – 8.30.

Za racji Nabożeństw Majowych Różaniec w intencji pokoju w tygodniu odmawiamy na początek Adoracji porannych, ok. godz. 7.40, przed Najświętszym Sakramentem.

Środowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00. Od godz. 17.30 Nabożeństwo Majowe z modlitwami do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

Dziś kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Za tydzień kolekta specjalna, na figurę św. Floriana. Za wszelkie przejawy troski o parafię, ofiary oraz przelewy bankowe składamy serdeczne Bóg zapłać!

Dekretem ks. Arcybiskupa Wiktora zostały zarządzone wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej nowej kadencji. Wyznaczono je na niedzielę 12 czerwca b. r. Do końca maja proszę zgłaszać kandydatów, po uprzednim uzyskaniu ich zgody na kandydowanie. W niedzielę 5 czerwca ogłosimy listę kandydatów. Skład nowej Rady ogłosimy w Niedzielę 19 czerwca. Jednocześnie składam serdeczne podziękowanie członkom obecnej kadencji, za ich troskę o parafię, mądre doradztwo oraz kreatywność. Szczęść Boże!

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, miesięcznik Staś dla dzieci oraz nasza parafialna gazetka Królowa Polski, do nabycia przy wyjściu. Gratisowo do zabrania Apostolstwo Chorych.