WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (15 MAJA 2022)

Dziś w Liturgii Kościoła V Niedziela Wielkanocna.

Zapraszamy na Nabożeństwo Majowe, na godz. 15.30 oraz na Różaniec w intencji pokoju, na godz. 17.00.

Środowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00. Od godz. 17.30 Nabożeństwo Majowe z modlitwami do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

Organizujemy pielgrzymkę do Medjugorie, w dniach 21-28 września b.r. Spotkanie organizacyjne dla zapisanych na liście oraz nowych chętnych odbędzie się w środę 18 maja o godz. 19.00 w salce naprzeciw Probostwa. Prosimy o przyniesienie zaliczki (1 tys. zł od osoby).

W czwartek 19 maja rocznicę urodzin obchodzić będzie ks. Abp Wiktor Skworc. Naszego Metropolitę otaczamy modlitwą.

Grupa Przyjaciół Misji zaprasza na spotkanie z Misjonarką, Siostrą Dorotą Sojka, z Ghany – w czwartek 19 maja o godz. 16.00 do salki naprzeciw Probostwa.

W III piątek miesiąca 20 maja, rano odprawimy nabożeństwo z koronką do Miłosierdzia Bożego.

W przyszłą Niedzielę 22 maja, w katowickiej katedrze zostanie odprawiona Msza św. w intencji Małżonków Jubilatów, którzy w roku bieżącym obchodzą Jubileusze Sakramentu Małżeństwa. Będzie to początek kolejnego Metropolitalnego Święta Rodziny.

Nabożeństwa Majowe odprawiamy w tygodniu o godz. 17.30, zaś w Niedziele o godz. 15.30. Zachęcamy wszystkich do systematycznego udziału w tych nabożeństwach, szczególnie dzieci i młodzież.

Poranna Adoracja Najświętszego Sakramentu, codziennie w tygodniu po Mszy św. porannej, w godz. 7.40 – 8.30.

Za racji Nabożeństw Majowych Różaniec w intencji pokoju w tygodniu odmawiamy na początek Adoracji porannych, ok. godz. 7.40, przed Najświętszym Sakramentem.

Dziś kolekta specjalna, na figurę św. Floriana. Za tydzień kolekta na budowę kościoła św. Jana Pawła II. Za wszelkie przejawy troski o parafię, ofiary oraz przelewy bankowe składamy serdeczne Bóg zapłać!

Wyjazd młodzieży nad Lednicę organizuje nasz Wikariusz. Młodzież ruszy w piątek 3 czerwca wieczorem. Zapisy u ks. Pawła.

W roku bieżącym, w Boże Ciało, 16 czerwca, planujemy zorganizowanie kolejnego Festynu Kole Fary z zabawą loteryjną, występami artystów oraz atrakcjami znanymi z poprzednich lat. Dochód z tegorocznego festynu chcemy przeznaczyć na budowę Domu Parafialnego. Zachęcamy do ofiarowania fantów do zabawy loteryjnej. Szczególną prośbę kierujemy do zamożniejszych parafian o dofinansowanie naszego festynu, czy to w formie przelewu, czy ofiary kopertowej. Potrzebujemy co najmniej 7 tysięcy złotych, na sfinansowanie sceny, nagłośnienia i oświetlenia oraz wykonawców.

Do końca maja trwa zgłaszanie kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej nowej kadencji. Proszę to czynić po uprzednim uzyskani zgody ze strony wybrańców.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, miesięcznik Staś dla dzieci oraz nasza parafialna gazetka Królowa Polski, do nabycia przy wyjściu. Gratisowo do zabrania Apostolstwo Chorych.