WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (29 MAJA 2022)

Dziś w Liturgii Kościoła obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Zapraszamy na Nabożeństwo Majowe na 15.30 i na Różaniec w intencji pokoju na 17.00.

Dziś obywa się Stanowa Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców do Piekar Śląskich. Łączymy się duchowo z pielgrzymami. Zachęcamy do skorzystania z transmisji telewizyjnej lub radiowej.

Za tydzień, w Niedzielę 5 czerwca, obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tego dnia zapraszamy na Nieszpory z Uroczystości, na godz. 15.15.

Od piątku 27 maja trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

Ostatnie w tym roku Nabożeństwa Majowe odprawiamy w poniedziałek i wtorek o 17.30.

Od środy 1 czerwca, codziennie w tygodniu o godz. 17.30 odmawiać kontynuować będziemy modlitwę różańcową w intencji pokoju, zaś w Niedziele o godz. 17.00.

W tym tygodniu przypadają: I czwartek m-ca, z Nabożeństwem o Powołania o godz. 18.45, a także I piątek m-ca, z Nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.45 oraz I sobota m-ca z Godzinkami O Niepokalanym Poczęciu NMP, o godz. 6.30 oraz Mszą św. „wynagradzającą”, o godz. 16.00.

W piątek 3 czerwca o godz. 19.00 ostatnia w tym roku szkolnym Msza św. w intencji młodzieży naszej parafii. Zapraszamy na nią szczególnie młodzież, która w maju przyjęła Sakrament Bierzmowania.

Wraz z młodzieżą bierzmowaną chcemy pielgrzymować do Piekar Śląskich oraz udać się do Kokotka, do centrum młodzieżowego NINIWA – w środę 22 czerwca.

Dziś kolekta na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta na Wydział Teologiczny UŚ. Za wszelkie przejawy troski o parafię, ofiary oraz przelewy bankowe składamy serdeczne Bóg zapłać!

Wyjazd nad Lednicę w piątek 3 czerwca wieczorem. Szczegóły u ks. Pawła, naszego wikariusza.

W Uroczystość Bożego Ciała w roku bieżącym Procesja ruszy ulicami: Michałowskiego, Trojoka, Sztrzelnicą, Marzanny i Rezedową, do jej końca.

W Boże Ciało odbędzie się również kolejny Festyn „Kole Fary”. Prosimy o przynoszenie fantów do zabawy loteryjnej. Szczególną prośbę kierujemy o dofinansowanie naszego festynu.

Z radością informujemy, iż w Niedzielę 19 czerwca w czasie Mszy św. „rodzinnej” o godz. 11.00 odbędą się w naszej parafii Prymicje Kapłańskie. Prymicjantem będzie nasz parafianin, franciszkanin o. Pio (Krzysztof) Siury OFM. Naszego obecnie Diakona, oczekującego święceń prezbiteratu, polecamy modlitwie.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, miesięcznik Staś dla dzieci oraz nasza parafialna gazetka Królowa Polski.