Ofiara na parafię
Transmisja

WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (26 CZERWCA 2022) 

Dziś w Liturgii Kościoła XIII Niedziela Zwykła, w Roku Liturgicznym.

 

Dziś gości,my w parafii naszego parafianina, o. Pio Krzysztofa Siury OFM prymicjanta, który głosi słowo Boże, a na zakończenie każdej Mszy św. udziela prymicyjnego błogosławieństwa.

 

Zapraszamy na ostatnie przed wakacjami Nieszpory Niedzielne, na godz. 15.15 oraz na Różaniec w intencji pokoju na godz. 17.00.

 

 Przypominamy, iż w czasie wakacji nie będziemy odprawiać w Niedziele Mszy św. o godz. 16.00, ani Nieszporów Niedzielnych o godz. 15.15.

  

W porządku wakacyjnym, w tygodniu odprawiamy Mszę św. jeden raz dziennie: rano o godz. 7.00 – w poniedziałki, środy i piątki, zaś wieczorem o godz. 18.00 we wtorki, czwartki i soboty. Wyjątkowo w pierwszy piątek miesiąca także o godz. 18.00.

  

Siostry Karmelitanki w minioną Niedzielę zebrały na misje w Kamerunie kwotę ponad 7 tys. zł.
W ich imieniu składam Wam drodzy parafianie za waszą hojność serdeczne Bóg zapłać!

  

W środę 29 czerwca przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia odprawimy w naszym kościele Msze św. o godz. 7.00, 16.00 i 18.00.

 

W środę 29 czerwca, w Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła nasz Proboszcz obchodzić będzie 56 rocznicę urodzin. Msza św. w Jego intencji o godz. 18.00. Polecamy Go modlitwie.

 

W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek tradycyjne Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, o godz. 7.45, zaś w pierwszą sobotę Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 6.30 i Msza św. wynagradzająca za grzechy świata, w duchu Objawień Fatimskich, o godz. 16.00.

 

Dziś kolekta na Stolicę Apostolską, zwana Świętopietrzem. Za tydzień kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Za wszelkie przejawy troski o parafię, w tym przelewy bankowe, składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

W dniach 4 – 10 lipca w Kokotku, w Centrum Duszpasterstwa Młodzieży, odbędzie się Festiwal Życia. Zachęcamy do udziału młodzież i dorosłych, zwłaszcza rodziny naszej parafii.

 

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, miesięcznik Staś dla dzieci oraz nasza parafialna gazetka Królowa Polski.