WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (31 LIPCA 2021)

Dziś w Liturgii Kościoła przeżywamy XVIII Niedzielę Zwykłą, w Roku Liturgicznym.

Przypominamy, iż w Niedziele wakacji nie odprawiamy w naszym kościele Mszy św. o godz. 16.00, ani Nieszporów Niedzielnych.

W Niedziele lipca i sierpnia odmawiamy Różaniec w intencji pokoju o godz. 6.30.

W wakacje, w dni tygodnia odprawiamy Mszę św. jeden raz dziennie: rano o godz. 7.00 – w poniedziałki, środy i piątki, zaś wieczorem o godz. 18.00 we wtorki, czwartki i soboty.

Różaniec w intencji pokoju w czasie wakacji odmawiamy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki po Mszy św. porannej, ok. godz. 7.40, zaś we wtorki, czwartki i soboty o godz. 17.30. W Niedziele o godz. 6.30.

W poniedziałek 1 sierpnia rozpoczyna się miesiąc abstynencji. Zachęcamy do podejmowania abstynencji czasowej lub dozgonnej.

We wtorek 2 sierpnia przypada Odpust Porcjunkuli. Tego dnia ożna uzyskac odpust zupełny poprzez nawiedzenie kościoła, odmówienie „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” oraz „Zdrowaś Maryjo” i poprzez spełnienie zwykłych warunków odpustu.

W tym tygodniu wypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek Nabożeństwo o powołania, o godz. 18.40, w piątek Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, o godz. 7.40, w sobotę Msza św. „wynagradzająca” o godz. 16.00.

Chorych i wiekiem osłabionych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę 6 sierpnia, od godz. 10.00. Zapisy chorych w zakrystii.

W sobotę 6 sierpnia przypada Święto Przemienienia Pańskiego.

Dziś kolekta na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta na Wydział Teologiczny UŚ. Za wszelkie przejawy troski o parafię, w tym przelewy bankowe, składamy serdeczne Bóg zapłać!

Informacja na temat żołnierzy hitlerowskich pochowanych w latach 50-tych na naszym cmentarzu.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, miesięcznik Staś dla dzieci oraz nasza parafialna gazetka Królowa Polski do nabycia przy wyjściu z kościoła. Gratisowo do zabrania Apostolstwo Chorych.