WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (4 WRZEŚNIA 2022)

Dziś XXIII Niedziela Zwykła w Roku Liturgicznym.

Zapraszamy dziś na pierwsze po wakacjach Nieszpory Niedzielne na godz. 15.15.

Dziś odbywają się w Podlesiu Katowickie Dożynki. Msza św. o godz. 13.00, a po niej tradycyjne korowód na Stadion „Podlesianki”, miejsce świętowania.

Dziś o godz. 14.00 w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Weźmie w nim udział nasza młodzież oazowa.

Rodziców sześciolatków zachęcamy do posłania swoich dzieci do wczesnej Komunii Św. Pierwsze spotkanie dla dzieci z rodzicami odbędzie się we wtorek 6 września o godz. 16.30, w salce pod probostwem. Dzieci przygotowywać będzie Pani katechetka Ewa Czora z tów.

W środę Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00. Różaniec w intencji pokoju na świecie o 17.15. Nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy od 17.45.

Uczniów klas VIII, kandydatów do bierzmowania, zapraszamy na spotkanie organizacyjne w piątek 9 września. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie informacyjne. Obecność obowiązkowa.

Dziś kolekta na budowę kościoła św. Jana Pawła II, na ul. Kryształowej w Podlesiu. Kolekta przyszłej niedzieli na Wydział Teologiczny.

Od jutra, 5 września, w godzinach pracy kancelarii parafialnej będzie można dokonywać rezerwacji intencji Mszy św. na nowy Rok Pański 2023, w intencji żyjących (jubileusze małżeńskie, rocznice urodzin etc.). Rezerwację intencji Mszy św. za zmarłych przyjmować będziemy za dwa tygodnie – od poniedziałku 19 września.

W środę 14 września odbędzie się pierwsze spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej nowej kadencji. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00, w czasie której nastąpi zaprzysiężenie nowych członków Rady. Po Mszy św. spotkanie na Probostwie.

Zapraszamy rodziców uczniów klas III, czyli dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w maju 2023 r., na spotkanie organizacyjne w czwartek 15 września, na godz. 19.00 do kościoła.

Pielgrzymka do Medjugorie odbędzie się w dniach 21-28 września b. r. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc. Informacje u ks. Proboszcza.

Pod koniec października, w dniach 28-30.10.22 zapraszam do udziału w parafialnych dniach skupienia i integracji w Kokotku koło Lublińca. Rozpoczniemy w piątek wieczorem kolacją, a zakończymy w Niedzielę obiadem. Zapraszam do udziału wszystkich chętnych parafian, szczególnie członków Rady Parafialnej i poszczególnych grup formacyjnych. Więcej informacji w przyszłości.

Codziennie trwamy na modlitwie różańcowej o pokój na świecie. W tygodniu o godz. 17.30. Wyjątkowo w środę o 17.15. W Niedziele o godz. 6.30.

Dnia 1 września minęła 97 rocznica erygowania parafii w Podlesiu. Jubileusz 100-lecia parafii obchodzić będziemy 1 września 2025 r.. W ramach duchowego przygotowania do tego wielkiego wydarzenia, będziemy przez trzy kolejne lata rozważać rolę Cnót Boskich w naszym życiu (Rok Wiary 2022/23, rok Nadziei 2023/24 oraz rok Miłości – 2024/25). W tym czasie,
w wybraną niedzielę miesiąca przed Mszami św. przypominać będziemy 7 minutowe fragmenty encyklik papieskich: Lumen Fidei, Spe Salvi oraz Deus Caritas Est.