WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (11 WRZEŚNIA 2022)

Dziś XXIV Niedziela Zwykła w Roku Liturgicznym.

Dziś gościmy w parafii o. Damiana Stawickiego, orionistę. Głosi On dziś słowo Boże, w zastępstwie ks. Pawła, który przebywa z naszymi rodzinami ze wspólnoty Domowego Kościoła w prowadzonym przez Niego ośrodku Rekolekcyjnym „Orionówka” w Międzybrodziu Bialskim, a.

Zapraszamy dziś na Nieszpory Niedzielne na godz. 15.15.

Rodziców sześciolatków zachęcamy do posłania swoich dzieci do wczesnej Komunii Św. Katechezy dla dzieci z rodzicami odbywają się się we wtorki o godz. 16.30, w salce pod probostwem. Dzieci przygotowuje Pani katechetka Ewa Czora z tów.

W środę Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00. Różaniec w intencji pokoju na świecie o 17.15. Nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy od 17.45.

W godzinach pracy kancelarii parafialnej można dokonywać rezerwacji intencji Mszy św. na nowy Rok Pański 2023, w intencji żyjących (jubileusze małżeńskie, rocznice urodzin etc.). Rezerwację intencji Mszy św. za zmarłych przyjmować będziemy już za tydzieńod poniedziałku 19 września.

We wtorek 13 września przeżyjemy kolejny Dzień Fatimski. Zapraszamy na Różaniec Fatimski, na godz. 17.15, potem Msza św. w intencji członków Bractwa Różańcowego i czcicieli NMP, ze wspomnieniem zmarłych członków Bractwa. Po Mszy św. Procesja ze świecami i figurą NMP Fatimskiej. Spotkanie tradycyjnie zakończymy Apelem Jasnogórskim. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.

W środę 14 września odbędzie się pierwsze spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej nowej kadencji. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00, w czasie której nastąpi zaprzysiężenie nowych członków Rady. Po Mszy św. spotkanie na Probostwie.

Zapraszamy rodziców uczniów klas III, czyli dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w maju 2023 r., na spotkanie organizacyjne w czwartek 15 września, na godz. 19.00 do kościoła.

Pielgrzymka do Medjugorie odbędzie się w dniach 21-28 września. Pielgrzymów polecamy modlitwie.

Pod koniec października, w dniach 28-30.10.22 r. zapraszam do udziału w parafialnych dniach skupienia i integracji w Kokotku koło Lublińca. Rozpoczniemy w piątek wieczorem kolacją, a zakończymy w Niedzielę obiadem. Zapraszam do udziału wszystkich chętnych parafian, szczególnie członków Rady Parafialnej i poszczególnych grup formacyjnych. Więcej informacji w przyszłości. Zapisy w zakrystii.

Codziennie trwamy na modlitwie różańcowej o pokój na świecie. W tygodniu o godz. 17.30. Wyjątkowo w środę o 17.15. W Niedziele o godz. 6.30.

Dziś kolekta na Wydział Teologiczny. Za tydzień w Niedzielę 18 września kolekta specjalna na figurę św. Floriana. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Jubileusz 100-lecia parafii obchodzić będziemy 1 września 2025 r. W ramach duchowego przygotowania do tego wielkiego wydarzenia. Już za tydzień, w niedzielę 18 września, przed Mszami św., 7 minutowy fragment encykliki papieża Franciszka Lumen Fidei.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, miesięcznika dla dzieci Staś oraz naszej parafialnej gazetki „Królowa Polski”.